Aicinājums glābt Latviju

Pirms pāris dienām uzzināju par kādu jaunieti, kurš uzsācis kampaņu „Glāb Latviju”. Tās mērķis ir piesaistīt ziedojumus no visas pasaules, lai palīdzētu Latvijai nokārtot parādsaistības, ko veido aizņēmums no Starptautiskā Valūtas fonda,...

Tās mērķis ir piesaistīt ziedojumus no visas pasaules, lai palīdzētu Latvijai nokārtot parādsaistības, ko veido aizņēmums no Starptautiskā Valūtas fonda, un lai valdība varētu pievērsties parāda kārtošanai ar tiem, kam tā ir visvairāk parādā – Latvijas iedzīvotājiem. Šim mērķim izveidota vietne internetā “www.savelatvia.com”, kurā dažu dienu laikā saziedots gandrīz pusotrs tūkstotis eiro. Gadījumā, ja izdosies savākt nepieciešamo summu, jaunietis nolēmis vienoties ar valsts vadību, lai iemainītu uzkrātos līdzekļus pret noteiktiem darbiem – sabiedrībai taustāmiem un redzamiem uzlabojumiem valstī. Pretējā gadījumā savāktie līdzekļi tiks izmantoti labdarībai.

Uzzinot par šo kampaņu, mani pārņēma divējādas sajūtas. No vienas puses uztvēru to ar smaidu. Laikā, kad saņemam tik daudz negatīvas informācijas, turklāt arvien vairāk cilvēku ļaujas pesimismam un drūmumam, zākājoties viens par otru un dusmojoties uz valdību par situāciju, kādā tā novedusi valsti, šī ziņa pozitīvā nozīmē izcēlās. Jaunieša uzņēmība nestāvēt malā un rīkoties, lai uzlabotu situāciju valstī, likās apbrīnas vērta, jo tieši tā sāk pietrūkt ikdienā – cilvēku, kuri dara, nevis tikai pauž savu neapmierinātību. No otras puses – man kļuva mazliet kauns par to, ka dzīvoju valstī, kurai nākas ubagot. Diemžēl tie, kuriem vajadzētu visvairāk kaunēties, iespējams, līdz tam nemaz neaizdomāsies. Galu galā ne jau viņi ir ziedojumu lūdzēji. To darīt nemaz nav nepieciešams – priekš tam ir vienkāršie cilvēki, no kuriem iekasēt sev vajadzīgos līdzekļus, paņemot tik daudz, cik vien iespējams.

Blogi