Atbrīvosimies no liekā!

Pirms dažām dienām Latvijā izveidota domubiedru kustība „Nekā lieka”. Tās mērķis ir popularizēt ideju par atteikšanos no liekām materiālām un emocionālām saistībām par labu katra paša īstās būtības atklāšanai, aicināt līdzcilvēkus izvērtēt...

Lasot šo ziņu aizdomājos, cik daudz patiesības tā satur: kā šodien, skrienot līdzi laikam, materiālajām vērtībām, gribot līdzināties un būt pārāki, patiesi aizmirstam, kāda ir mūsu sūtība, dzīvojot savu dzīvi – vienīgo un unikālo šajā pasaulē. Vai mūsu šeit atvēlētie gadi ir tā vērti, lai tos tā izniekotu? – nav! Sekojot līdzi notikumiem mūsu novados un aprakstot tos „Alūksnes Ziņu” slejās, ne reizi vien ir jābrīnās, kur palikušas cilvēciskās pamatvērtības. Kādēļ daudzi desmiti cilvēku ir gatavi darīt to, ko sirds dziļumos nemaz nevēlas, bet dara, jo ir kādam parādā par iepriekš iegūtu pašlabumu.

Kāpēc projekti, kur apgūst lielu finansējumu, nevar notikt godīgi un iedzīvotāju labā, nevis atkal velkot naudu arī uz savu privāto kabatu. Kāpēc reizēm godkāre – pārspīlēta un slimīga – ņem virsroku pār veselo saprātu, nesaprotot, ka nevienam ar varu mīļš nekļūsi...Tāpēc es piekrītu kustības dibinātājiem, ka - tikai tad, kad spēsim atteikties no visa liekā, kļūsim patiesi un laimīgi. Tad nebūs vairs bezmiega naktīs jāmokās domājot, vai tikai visu izdarīju/atstrādāju pareizi, ko par to padomās citi..? Bet to izdarīt – atteikties no liekā – spēj tikai garā stiprie.

Blogi