Citāda vērtība

Lai atskārstu lietu patieso vērtību, palaikam esot lietderīgi paskatīties uz visu no malas. Par to aizdomājos, runājoties ar Liepnas tautas nama jauno vadītāju Lienīti Zučiku, kas pēc ilgākas prombūtnes atgriezusies dzimtajā pagastā. Kaut...

Par to aizdomājos, runājoties ar Liepnas tautas nama jauno vadītāju Lienīti Zučiku, kas pēc ilgākas prombūtnes atgriezusies dzimtajā pagastā. Kaut gan tautas namu darbība man nav sveša, sarunā ar viņu piefiksēju vairākas jaunas nianses, par kurām līdz šim nebiju aizdomājusies. Viena no tādām ir par tautas namu nozīmi cilvēku dzīvē. Ja līdz šim tie vairāk asociējās ar pasākumiem vai amatiermākslas kolektīviem, tad pēc sarunas ar jauno tautas nama vadītāju mani priekšstati mainījās. Tie manā apziņā transformējās ne vairs tikai kā vieta atpūtai un iedvesmas gūšanai ikdienas rūpju pārvarēšanai, bet arī kā iespēja cilvēka radošajām izpausmēm, kas sniegtu citādu piepildījumu nekā darbs vai ģimene.

Vienlaikus manī nostabilizējās pārliecība par tautas namu īpašo nozīmi to cilvēku dzīvēs, kuru mājvieta atrodas tālu no novada centra. Lielai daļai tā ir vienīgā vieta, kas ļauj iziet sabiedrībā, satiekoties un aprunājoties ar citiem. Varbūt šīs iespējas ieguvums nav redzams naudas izteiksmē, taču tai noteikti piemīt vērtība, rūpējoties par cilvēku emocionālo labklājību un spēju tikt galā ar ikdienas grūtībām. Galu galā atpūties un garīgi piepildīts cilvēks sabiedrībai var dot daudz vairāk labuma nekā tā pretstats, kas pats netiek ar sevi galā. Tieši tāpēc gribētos vēlēt veiksmi ne tikai jaunajai tautas nama vadītājai, bet arī viņas kolēģiem, kuriem šajā laikā patiesībā uzticēts viens no svarīgākajiem uzdevumiem – dot stimulu nepadoties.

Blogi