Dubults neplīst..

Pilsonības likums nav mainīts 18 gadus, bet situācija ir pavisam cita. Politiķi nevar atrisināt domstarpības par dubultpilsonības piešķiršanas nosacījumiem, jo tagad jau neviens vairs nešaubās – tā ir vajadzīga. Atzīšos, ka es īsti...

Ar ko vieni ir labāki par otriem, jo šinī gadījumā taču svarīgs ir cilvēks, nevis tā vai cita valsts. Politiķu neizlēmības dēļ katru gadu zaudējam apmēram 400 pilsoņu, no kuriem 300 atsakās no Latvijas pilsonības par labu kādas citas valsts pilsonībai. Pērn gandrīz 100 mūsu valsts pilsoņu izvēlējās Krievijas, uz pusi mazāk - Zviedrijas, kā arī Vācijas, Norvēģijas un Lielbritānijas pilsonību. Mūsu mazajai Latvijai tas ir liels zaudējums. Tieši uz šīm valstīm izbrauc vairums mūsu valsts iedzīvotāju, kuru bērni dzimst svešumā. Kādas valsts piederību viņi izjutīs?

Aktīvā cilvēku migrācija mūsdienās gan mudina, gan ierobežo dubultpilsonību. Eiropas Savienības vai kādu citu valstu apvienības, vēsturiskas vai ģeopolitiskas kopības ietvaros tā ir pat nepieciešama. Pagājušajā gadā no Latvijas aizbrauca 30 līdz 40 tūkstoši cilvēku, bet iebrauca nedaudz vairāk kā 7000. Turklāt tikai 2000 ir atgriezušies no svešuma, bet pārējie ir galvenokārt no trešajām valstīm. Acīmredzot ārvalstniekiem dzīve Latvijā šķiet simpātiska. Tas liecina, ka arī turpmāk iebraucēju skaits palielināsies – gribam mēs to vai negribam.

Blogi