Dzer deputāts – dzer tauta

Vai arī - dzer tauta – dzer deputāts. Dažiem cilvēkiem gadās iedzert darba laikā. Kādam vajag atslābināties, bet kādam citam sasildīties. Parasts cilvēks ir parasts cilvēks, kāds varētu teikt, un viņam ir atļauts ieraut graķīti. Taču ne...

Taču ne jau augstos amatos stāvošajiem! Visiem zināms gadījums, kad 11.Saeimas deputāts Nikolajs Kabanovs (“Saskaņas centrs”) ieradās Saeimā dzēris. Televīzijas raidījumā “Bez cenzūras” viņš stāstīja, ka Saeimā lielākā vai mazākā mērā dzerot visi un dažam labam kabatā varot pamanīt blašķīti. Nevarēsim jau mēs atrisināt šo problēmu uzreiz, un ne jau tas visā šajā situācijā ir interesantākais. N.Kabanovs teic, ka viņa izskatam neviens nebūtu pievērsis uzmanību, ja vien viņš nebūtu aizstāvējis valstij nelojālo skolotāju Vladislavu Rafaļski. Vai tiešām politiķi visu attaisno ar politiskām spēlēm un arī mēs to varētu atļauties darbā vai ikdienā? Redz, Pēteris nosūdzēja Jāni tikai tāpēc, ka nesakrīt viņu politiskie uzskati. Vai tiešām parastajam strādniekam darbā dzeršana tiek pieskaitīta kā dzeršana darbā, bet Saeimas deputātam - kā vesela kampaņa, kuru pret viņu izvērsuši nelabvēļi? Labi gan tiem deputātiem, ja tā var attaisnot savas darbības.

Tas tiesa, ka dzer gan deputāti, gan mediķi un arī skolotāji. Ir cilvēki, kuri iedzer, un ir cilvēki, kuriem ir atkarības problēmas, bet no politiķiem dažreiz varētu mācīties īstu runas mākslu, kā attaisnot savus netikumus ar gandrīz vai neticamiem argumentiem. Dzēris darba laikā – tas ir fakts, kas jāatzīst, un tikai pēc tam mums būtu jāklausās vai jāsacer attaisnojuma stāsti.

Blogi