Fotoradaru kreņķi

Kamēr valdības gaiteņos cīnās par to, būt vai nebūt fotoradariem uz Latvijas ceļiem, tikmēr iedzīvotāji, precīzāk autovadītāji, raidījuma “Zebra” mudināti, parakstās par noteikumu maiņu. “Zebra” rosina fiksēt tikai tos ātruma pārkāpumus,...

Parakstīties var iniciatīvu vortālā “manabalss.lv”. Līdz vakardienai bija parakstījušies 7675 iedzīvotāji, vēl vajag 2325 parakstu. Atbalstītāju šai idejai netrūkst, un parakstīties steidzas autovadītāji cits pēc cita. Vērts piebilst, ka reiz šajā pašā vietnē jau tika vākti paraksti par fotoradaru tēmu. Toreiz gan ierosinājums bija daudz drastiskāks – aizliegt fotoradarus vispār. Atbalstu pauda vien nedaudz vairāk kā divi tūkstoši cilvēku.

Kamēr vieni parakstās, tikmēr citi skaita Valsts kases naudu un iebilst kārtējam referenduma ierosinājumam - vai tiešām jātērē miljoni, lai risinātu tik niecīgus jautājumus? Var piekrist. Referendums tiešām šeit nebūtu īsti vietā, taču savāktie paraksti var būt spēcīgs arguments sarunās ar valdību. Gribētos, lai ne vienmēr referendums būtu vienīgais veids, kā iedzīvotājiem paust savu nostāju un likt valdībai mainīt problēmsituāciju.

Blogi