Ideju trūkums vai neuzņēmība?

Neilgi pirms oficiālās tūrisma sezonas atklāšanas Alūksnē notika tūrisma forums. Tā galvenais mērķis bija atrast pilsētai un novadam atšķirīgo, ar kuru Alūksne varētu kļūt saistoša plašākam tūristu skaitam. Klausoties foruma diskusijās,...

Neatkarīgi no tā, vai piedāvājuma izmantotājus vilinās iespēja nosvinēt kādu īpašu gadījumu ezera vidū vai arī vienkārši doties ekskursijā gar ezera malu, piedāvājums pats par sevi ir gana ekskluzīvs, lai kļūtu saistošs citviet dzīvojošajiem. To apliecina arī pirmie piedāvājuma izmantotāji, kas iespēju pavizināties pa Alūksnes ezeru brauks izmantot no Limbažiem un pat Jelgavas. Idejas autori nav pašmāju cilvēki, bet gan balvēnietis, kurš šo ideju “nošpikojis” no sava drauga.

Izveidojusies situācija radījusi divējādas sajūtas. No vienas puses ir prieks par neparasto piedāvājumu, no otras – žēl, ka Alūksnes ezeru jaunām idejām izmanto cilvēks no citurienes, nevis kāds vietējais.Gribētos, lai arī pašu cilvēki vairāk novērtētu pieejamo tūrisma potenciālu. To, ka mums tāda netrūkst, apliecināja nupat notikušais tūrisma forums. Vienlaikus tas parādīja, ka netrūkst arī ideju, kā to izmantot. Acīmredzot, vienīgais, kas pietrūkst, ir drosme un uzņēmība, bez kuras idejas pašas par realitāti nekļūs.

Blogi