Kas atļauts vērsim...

Kas atļauts Jupiteram, nav atļauts vērsim. Gribot negribot šo seno romiešu teicienu atceros, kad salīdzina Saeimas deputāta Dzintara Zaķa un slavenā basketbolista Andra Biedriņa shēmas, nemaksājot valstij pievienotās vērtības nodokli....

Var saprast Valsts ieņēmumu dienesta ierēdņus, kas cītīgi velk ar pirkstu līdzi katram likuma burtam, turklāt cenšoties “tulkot” iespējami bargi, atceroties, kurš ir Jupiters un kurš vērsis. Tā tas ir visās kontrolējošās valsts iestādēs, lemjot par jebkuru jautājumu. Nevis skaidrot un palīdzēt, bet bargi sodīt un iekasēt naudu. Ļoti reti ir gadījumi, kad paiet soli pretī nodokļu nemaksātājiem, kuriem varbūt tā ir vienīgā iespēja glābt savu uzņēmumu.

Kā mežā sauc, tā atskan – tāda ir aksioma. Tāpēc mūsdienu politiķiem un ierēdņiem vajadzētu saprast, ka daudz kas no tā, kas ir atļauts katram vērsim, nav atļauts Jupiteram. Viņš nevar vērsi kritizēt par zagšanu, negodīgumu, bet pats naski izvairīties no nodokļa maksāšanas. Lai tā nenotiktu, Saeimas deputāta atbildībai ir jābūt lielākai nekā vēlētāju. Diemžēl Latvijā deputātu imunitāte ir celta neredzētos augstumos.

Blogi