Kas meklē, tas arī atrod

Beidzot! Kaut niecīgs, tomēr gaismas stars tumsā ir ziņa, ka valdība atradīs iespējas garantēt bankām zemnieku kredītu maksājumu atlikšanu uz gadu, kā arī atbalstīs piena un piena produktu eksportu. Protams, tas vēl neatrisina visas...

Zemnieku vienotības spēks piespiedis premjeru un ministrus ieklausīties prasībās, kā arī rīkoties, neaizbildinoties ar to, ka visā pasaulē ir ekonomiskā krīze un grūti ir visiem. Tā ir aksioma, ko visi zinām. Taču prasmīga SVF finanšu līdzekļu izmantošana var atdzīvināt ražošanu, kas šobrīd ir pamirusi. Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvics norāda, ka valdības vilcināšanās nav pieļaujama. Tomēr naudas stimuls ekonomikas asinsrites atjaunošanā būs jūtams ne agrāk kā februārī vai martā.

Nepieciešams risinājums, ko saprot un atbalsta sabiedrība. Vainīgo meklēšanu vajadzētu nedaudz atlikt, bet priekšvēlēšanu laiks jau ir sācies. Diemžēl politiķi zaudē laiku savstarpējos ķīviņos – veidot jaunu vai atstāt veco valdību, atlaist Saeimu vai nogaidīt... Nevienā no šiem variantiem netiek domāts, kā atdzīvināt tautsaimniecību un radīt jaunas darbavietas. Kas maksās paaugstināto PVN, par kura lietderību ir pārsteigti daudzi ekonomisti? Kas atdos miljardus SVF? Mēs visi! Bet tiek zāģēts zars, uz kura sēžam. Tiek samazināts darbinieku skaits, tātad valstij jāmaksā pabalsts bezdarbniekiem, kuru skaits ik dienu palielinās apmēram par 500. Tātad lielāki ir izdevumi, nevis ieņēmumi. Acīmredzot izeja no krīzes netiek meklēta tur, kur tā ir.

Blogi