Katliņi jau vārās

Lai gan līdz gaidāmajām pašvaldību vēlēšanām ir atlicis vairāk nekā pusgads, to pirmās vēsmas jau ir jūtamas – vismaz Alūksnes novadā noteikti. Arvien biežāk izskan dažādas frāzes un piezīmes, būtisku lēmumu pieņemšanā atsaucoties vai...

Lai arī Alūksnes novadā dzīvojam ilgāk nekā trīs gadus, tikai šoruden ir dzirdamas rūpes par ceļu attīrīšanu no sniega privātpersonām pagastos, par pašvaldības apmaksātu brīvpusdienu ieviešanu skolās, jo līdz šim novada dome ar nodokļu maksātāju naudu palīdz šajā jomā, sedzot noteiktus santīmus no pusdienu maksas vai arī apmaksājot pavāru atalgojumu pagastu skolās. Šoruden arī parādījušās rūpes par novada senioriem, kuriem pašvaldība varētu izkārtot iespēju sabiedriskajā transportā braukt par brīvu...Turklāt tam visam ir vēl arī aizkulises, ko tauta nemaz nezina, jo par to savstarpēji izķildojas varas gaiteņos. Arī izskanējusī informācija par prasību domes priekšsēdētājam Aivaram Fominam atkāpties no amata saistībā ar iedzīvotāju iesniegto sūdzību par SIA “Alūksnes nami” vērtējama dažādi. Piekrītu - savas kompetences ietvaros viņš jau agrāk varēja rīkoties un “ieviest tur kārtību”, nevis reaģēt tikai tagad, kad domē ir dokuments, uz ko likums liek atbildēt. No otras puses – iedzīvotāju prasībai ar putām uz lūpām piebalso arī atsevišķi deputāti, lai gan arī viņiem šajā procesā ir jānes atbildība vēlētāju priekšā.

Katrā ziņā Alūksnes novada priekšvēlēšanu virtuvē jau sākuši vārīties vairāki katliņi, un to, kuri piemet pagalītes, šajā virtuvē netrūkst.

Blogi