Klusumā var sadzirdēt sirdsbalsi

Pirms dažām dienām pirmo reizi tikos ar cilvēku, kura Dievam un pasaulei atvērtās sirds siltumu izstaroja visa viņa būtība. Šī saruna bija kā auglīga lietus veldze izslāpušai zemei. Mēs runājām, nejūtot, kā aizrit laiks. Taču tikpat labi...

Kristīgās meditācijas praktiķis Juris Rubenis uzskata, ka pirms katras runāšanas, pirms jebkuras darbības vajadzētu paklusēt. Taču mēs dzīvojam trokšņu pasaulē, kur drudžaina steiga un vēlme kaut ko darīt tūlīt vairo kļūdas. Nepārdomāti lēmumi un rīcība mūs visus ir novedusi tur, kur tagad esam. Tāpēc kārtējo reizi zūd cerība, ka līdz ar jaunu Saeimu un valdību dzīvosim labāk. Tas nav iespējams, ja trīs labēju partiju politiķiem ir atšķirīgas intereses un katrs dzird tikai sevi. Vai tā viņi rūpējas par valsts un tautas interesēm?

Kaimiņvalstī Lietuvā steigas un stresa nomāktos cilvēkus ārstē ar klusēšanu. Nerunā un viss. Nedēļām, mēnešiem... Katram ir vajadzīgs cits laiks, līdz dvēselē iestājas miers, gribas mīlēt sevi un visu pasauli. Klusums ļauj ieklausīties un sadzirdēt savas sirds gudrību un izdarīt pareizu izvēli. Tās ir vissvarīgākās sajūtas mums katram, arī politiķiem, kas kompromisu mākslā pazaudē gan godu, gan ticību, gan savu “es”.

Blogi