Ko vēlas alūksnieši?

Šo jautājumu uzdevu, sēžot Alūksnes pilsētas tautas nama lielajā zālē un gaidot trio „Art – i – shock” uzstāšanos. Koncerts izskanēja kā dāvana alūksniešiem Latvijas Republikas Neatkarības deklarācijas pasludināšanas dienā, tāpēc ieeja...

Dāvana tā bija arī vietējiem kultūras mīļiem, jo bieži iespēja apmeklēt šāda veida koncertus netiek dota. Trio dalībnieces – Guna Āboltiņa (čells), Elīna Endzele (sitaminstrumenti), Agnese Egliņa (klavieres) – ir starptautisku konkursu laureātes, kas izglītojušās pie savas jomas profesionāļiem ne tikai Latvijā, bet arī ārpus tās robežām. Lai gan trio piekopj aktīvu koncertdzīvi, bez Vidzemes reģiona piešķirtā finansiālā atbalsta diez vai viņu uzstāšanās Alūksnē būtu iespējama. Par spīti koncerta ekskluzivitātei, tautas nama lielā zāle bija pustukša.

Kaut gan, spriežot pēc klausītāju reakcijas, trio uzstāšanās sanākušajiem nelika vilties, aizdomājos par brīdi, kad piepildīsies ilgi lolotais sapnis par pašiem savu kultūras centru. Nereti tiek uzsvērts, ka, pēc tautas nama rekonstrukcijas, pasākumu piedāvājums kļūs plašāks un daudzveidīgāks. Visticamāk, tajā tiks iekļauts arī profesionālās mūzikas piedāvājums. Tiesa, redzot, kāda ir atsaucība bezmaksas profesionālās mūzikas koncertam, rodas šaubas, vai maz būs, kas to izmanto. Tādā ziņā „Art – i – shock” koncertu uztvēru kā ģenerālmēģinājumu tam, vai spēsim novērtēt iespējas, ko piedāvās atjaunotais tautas nams. Tagad izskatās, ka tā vairāk būs bauda acīm, nevis dvēselei, jo, acīmredzot, cita veida piedāvājums vairumam nebūs vajadzīgs.

Blogi