Mīlestība nekad nebeidzas

Ģimenes ir kā slēpes, kas cilvēci nes. Šo patiesību apzinās arvien vairāk, tāpēc par spīti visām grūtībām Alūksnē reģistrētu laulību skaits šogad nav mazāks kā pērn. Un arī jaundzimušo četros mēnešos bijis tikai nedaudz mazāk. Maijā vien...

Maijā vien pieci pāri nolēmuši mīt gredzenus, kas ir uzticības apliecinājums jaunas ģimenes dzīves sācējiem. Tiesa, jauniešiem liekas mūsdienīgi un moderni apgalvot, ka viņi netic mīlestībai un ka kāzas ir tikai tukša formalitāte – zīmogs pasē. Kāpēc? Pirmkārt jau tāpēc, ka daudzi vecāki noniecina ģimenes vērtības, jo ir vīlušies kopdzīvē varbūt ne reizi vien. Iespējams, viņi tāpat kā tagad viņu bērni nav izjutuši, kas ir ģimene.


Nē, tā nav tikai divu cilvēku juridiski apstiprināta savienība, kas nereti tiek veidota un arī saglabāta bērnu dēļ. Ja izdodas sastapt cilvēku, kurš tevi sajūt, redz, dzird un saprot, tad puse sīko, bet daudzo ģimenes problēmu ir jau atrisinātas. Tad gribas, lai šādas attiecības nekad nebeidzas. Tieši valsts tāpat kā personiskās krīzes laikā ir vajadzīgs drošs pamats – ģimene, kur gan vecāki, gan bērni jūtas pasargāti. Viņus silda mīlestība - īsta un stipra.


Lai ko teiktu neskaitāmi skeptiķi, zinu, ka daudzi man piekritīs. Šajā pasaulē, kur valda vienas nakts sakari un kur tik daudz ģimeņu šķiras, ir iespējama mīlestība, kas nekad nebeidzas. Tādas dēļ ir vērts dzīvot vienam cilvēkam, nevis meklēt citu pēc pirmajām neveiksmēm un strīdiem.

Blogi