Muzeju vizītkarte

Jau rīt visā Eiropā notiks starptautiskā akcija “Muzeju nakts”, kuras rezonansi varēs just arī pašmāju muzejos. Lai gan ikdienā neesmu biežs muzeju viesis, šī akcija man patīk. Pirms dažiem gadiem uz Muzeju nakti aicināja tikai pilsētas...

Muzeju nakts strauji augošā popularitāte tikai priecē. Manās acīs tā ir iespēja muzejiem prezentēt sevi, reklamējot gan sezonas aktuālo piedāvājumu, gan izceļot tikai sev raksturīgo darbības jomu. Nav noslēpums, ka mūsdienās piesaistīt uzmanību kļūst arvien grūtāk. Tādā ziņā Muzeju naktij piemītošā atraktivitāte un izklaidējošais raksturs ļauj paraudzīties uz muzejiem no cita skatpunkta. Vienlaikus tā mudina ieinteresēties par lietām, kas, pasniegtas citādi nekā ikdienā, kļūst pamanāmākas un saistošākas pēc iespējas plašākam sabiedrības lokam.

Nav šaubu, ka to atskārtuši arī paši muzeji. Šogad apmeklēšanas vērtu vietu ir tik daudz, ka, šķiet, pietrūks laika pabūt visur. Galu galā interesantas lietas vai informāciju var atrast arī pašmāju muzejos. Vajag tikai to prast saskatīt. Gadījumā, ja ikdienā, ejot garām muzejiem, tie sevišķi nemudina ienākt, tad Muzeju nakts ir īstā reize, kad iepazīt, ar ko katrs var lepoties.

Blogi