Naudas izteiksmē nenovērtējami

Vai ir kāds cilvēks, kurš negribētu dzīvot sakārtotā, pievilcīgā un interesantā vidē? Manuprāt, nav neviena, kurš uz šo jautājumu atbildētu noliedzoši. Vienīgā atšķirība, ka daļa sūkstās par nesakārtotību, gaidot, kad to viņu vietā izdarīs...

Par to aizdomājos, viesojoties Zeltiņu pagastā, kas kopā ar Ilzenes pagastu nesen nokļuva diskusiju krustugunīs par nespēju iekļauties noteiktajā budžetā. Sakoptā apkārtne, aktīvā kultūras un sporta dzīve, kā arī interesantais piedāvājums, kas nav pieejams citur – ja meklētu vietu, kur dzīvot, tad Zeltiņu pagasts būtu viens no kandidātiem. Tiesa, aiz katra šī darba stāv cilvēks, kurš ir sava darba entuziasts un fanātiķis. Tie ir cilvēki, kas izdara vairāk nekā no viņiem prasa un daudz vairāk par to, ko viņiem maksā, liekot pagastam plaukt un zelt par spīti visam. Tādā ziņā pārmetumi par padarītajam neadekvātu budžeta pārsniegšanu šķiet absurdi. It kā deputāti būtu priecīgi, ja šajos pagastos nekas nenotiktu un vienīgās budžeta izmaksas veidotu minimālo funkciju nodrošināšana.

Tas man atgādināja nesen notikušu sarunu ar kādu draugu, ar kuru apspriedām nevalstisko organizāciju darbību. Lai izvairītos no ķīviņiem, kurš dara vairāk vai mazāk, viņš ieteica katra biedra ieguldīto darbu izmērīt naudas izteiksmē. Ja tiktu aprēķināts, cik patiesībā būtu nepieciešami līdzekļi, lai abi pagasti izskatītos tādi, kādi tie ir tagad, atklātos, ka patiesībā pašvaldība viņus nemaz nevar atļauties. Galu galā cilvēki, kas atrodas savā īstajā vietā, ir liels retums, bet viņu nestais pienesums – naudas izteiksmē nenovērtējams.

Blogi