Nav dūmu bez uguns

Saeima, Ministru kabinets, Ceļu policija un pašvaldību deputāti – tāds ir negodīgāko valsts un pašvaldību institūciju topa augšgals, kas noteikts pēc rudenī veiktas un aizvadītajā nedēļā publiskotas aptaujas. Šie dati atspoguļo Latvijas...

Pētījums veikts pēc Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja pasūtījuma, kas iegūtos datus domā izmantot, plānojot turpmākās korupcijas novēršanas aktivitātes, izstrādājot savas darbības stratēģiju un citus attīstības plānošanas dokumentus.

Aptaujas rezultāti īpaši nepārsteidza. Līdzīgi aptaujā būtu atbildējusi arī es, lai gan problēmas, ar kurām nākas saskarties uzņēmējdarbībā strādājošajiem, man ir svešas. Iemesls tam ir ikdienā gūtā pieredze. Sevišķi, ja runa ir par pašvaldību un tās deputātiem. Kaut gan viņiem kā tautas kalpiem vajadzētu atrasties uzticamāko institūciju augšgalā, ikdienas pieredze šo uzticamību ar katru dienu grauj arvien vairāk. Tas saistīts gan ar dažkārt nesaprotamajiem lēmumiem, kas tiek pieņemti, gan izvirzītajām mērķiem un darbiem, kas noteikti par tā brīža prioritātēm. To visu kopā saista pienācīga skaidrojuma trūkums.

Ne velti savulaik pašvaldību vēlēšanās viena no partijām startēja ar saukli par atklātību un godīgumu, jo tieši tas bija tas, kas cilvēkiem tobrīd pietrūka un diemžēl pietrūkst joprojām. Nekas nenotiek tāpat vien un, ja vien kādam nav vēlēšanās zaudēt savu krēslu, šī ir laba viela pārdomām, lai mainītu attieksmi un arī komunikācijas veidu.

Blogi