Noslēpumainība gaisusi

Noslēpumainības plīvuri ir krituši – tauta zina gan novados ievēlētos deputātus, gan kārtējo valsts budžeta samazinājumu. Vēlēšanas ir pagājušas un mēs esam apskaidroti. Apes novada domes vēlēšanu rezultāti pārsteigumus nerada –...

Apes novada domes vēlēšanu rezultāti pārsteigumus nerada – iedzīvotāji ir novērtējuši esošo pašvaldību vadītāju un pārstāvju darbu. Tas ļauj prognozēt, ka Apes novada domē būs saliedēts darbs ar skatu attīstībā. Citādāk ir ar jauno Alūksnes novada domi, kur kompromisa mākslu būs jāmācās septiņu partiju deputātiem. Jau tagad pilsētā virmo čuksti, ka kāds no ievēlētajiem ļoti grib sēdēt mēra krēslā, kāds domā atteikties no sava mandāta par labu citam partijas biedram. Tādēļ te neliels noslēpumainības plīvurs vēl saglabājas – par to, cik godprātīgi būs ievēlētie deputāti un vai spēs attaisnot vēlētāju izteikto uzticību. Ir jābūt ļoti pamatotam iemeslam, lai atteiktos no tautas uzticētā mandāta – te nederēs atruna, ka “Pēterītis tomēr ir gudrāks par Kārlīti...” vai “Es jau nemaz īsti negribēju tikt ievēlēts/-a...”

Pirmdien krita arī valstiskais noslēpumainības plīvurs – valsts budžeta izdevumi jāsamazina vēl par 500 miljoniem latu. Kā atzinis Valsts prezidents Valdis Zatlers – tas esot bijis zināms jau janvārī... Tikai kā beigta pele aiz astes vilkts, līdz pagāja vēlēšanas un uzreiz nākamajā darbdienā tautai paziņoja šo “prieka vēsti”. Prognozes ir skarbas – piemēram, ka pensijas samazinās par 15 procentiem, finansējuma samazinājums pašvaldību mākslas, mūzikas un sporta skolām, kultūras namu vadītājiem gaidāms no šā gada 1.septembra... Tauta jostas ap vidu jau ir savilkusi ciešāk, valsts vīri vēl dzīvo esošajā līmenī un arī nākamo samazinājumu cer īstenot uz tautas rēķina. Situācijas uzlabošanā jaunajām novadu domēm būs sūri jāstrādā un jāmeklē pareizākie risinājumi, tiekot galā pašiem, jo valsts nepalīdzēs.

Blogi