Pārmaiņas nesola neko labu

Premjera Valda Dombrovska otrajai valdībai rīt apritēs pirmās 100 dienas. Tiks rīkota preses konference, kurā, manuprāt, premjeram nāksies pasvīst žurnālistu jautājumu krustugunīs. Nekas nav īstenojies no tā, uz ko cerējām pirms...

Nekas nav īstenojies no tā, uz ko cerējām pirms vēlēšanām, balsojot par Dombrovski un “Vienotību”. Tagad drudžaini tiek meklēti 50 miljoni, kurus budžeta konsolidācijai pieprasa starptautiskie naudas devēji. Puse naudas tikšot atrasta, apkarojot ēnu ekonomiku, palielinot PVN likmi dabasgāzei un samazinot strādājošo skaitu valsts pārvaldēs, kā arī iekšlietu struktūrās. Tiek piedāvāts arī pārskatīt akcīzes nodokli benzīnam un dīzeļdegvielai, kura palielināšana atkal sadārdzinās pārtikas preces. Arī ģimenes pabalstu atņemšana acīmredzot vēl ir dienas kārtībā, jo labklājības ministre par tiem izvairās runāt. Alternatīvas neviens nemeklē “savā lauciņā”. Nav pat dzirdēts, ka kaut kas tiks darīts tautsaimniecības attīstībai.

Toties abas valdošās koalīcijas partiju apvienības ir izveidojušas savus “astoņkājus” uzņēmumu valdēs un padomēs. Tas ir bijis steidzamākais darbs – nodrošināt siltas un labi apmaksātas vietas savējiem. Ja valdība nespēj atteikties no tām, tā ietaupot valsts budžeta līdzekļus, tad vēlētājiem vajadzētu to pieprasīt. Manuprāt, kāda sabiedriska organizācija varētu vākt parakstus, prasot likvidēt šīs nevajadzīgās struktūras, kā arī tās, kuru funkcijas tiek dublētas. Vai vismaz panākt, ka padomju un valžu locekļu algas nav rakstāmas ar trīsciparu skaitli. Tad droši vien pats no sevis beigtos politiskais tirgus par šīm vietām.

Jau 19.valdība kopš valsts neatkarības atgūšanas īsteno reformas, bet būtībā mainījies ir tikai tas, ka iedzīvotāju lielākā daļa grimst arvien lielākā nabadzībā.

Blogi