Patērētājsabiedrība prasa arvien vairāk

Kā kamielis caur adatas aci ir izlīdusi valdība, vienojoties par budžeta konsolidāciju 50 miljonu latu apmērā. Kā kamielis nevar noslēpt kupri, tā ir skaidra arī aina, ko iezīmē kārtējā griešana un nodokļu palielināšana. Tā liecina, ka šī...

Kā kamielis nevar noslēpt kupri, tā ir skaidra arī aina, ko iezīmē kārtējā griešana un nodokļu palielināšana. Tā liecina, ka šī konsolidācija ir baltiem šūta, jo maz ticams, ka tiks īstenota. Turklāt neviens nav rēķinājis, kādu ietekmi tā atstās uz valsts attīstību. Patiesībā tādas nav, jo tiek mazinātas gan iespējas augstākās izglītības iegūšanai, gan ražošanai un jaunu darbavietu veidošanai.

Gadu no gada tiek palielināti izdevumi sociālajā budžetā. Arī šoreiz pensionāri var uzelpot – netiks samazināti ienākumi viņu maciņos. Taču pavisam drīz var pienākt brīdis, kad vienkārši nebūs naudas pensiju un arī pabalstu izmaksai.

Nevajadzētu aizmirst, ka ar šiem 50 miljoniem latu budžeta konsolidācija nebeigsies. Budžeta deficīts – 5,6 procenti no iekšzemes kopprodukta – joprojām ir nepieņemami liels. Lai 2012.gadā sasniegtu 3 procentu līmeni, būs jāatrod vēl vairāki simti miljoni latu budžeta deficīta mazināšanai. Tāpēc nav brīnums, ka labklājības ministre Ilona Jurševska pirmo reizi atzinusi, ka mākslīgi ir izveidota patērētājsabiedrība. Viņa aicina pašvaldību sociālos darbiniekus vērtēt sociālā drošības tīkla stratēģiju un dot priekšlikumus, kā to padarīt efektīvāku. Diemžēl šobrīd pabalstus ilgstoši saņem cilvēki, kuri neko nav darījuši, lai sev nodrošinātu iztiku. Līvānos pēc GMI pabalstu izmaksas nodega māja, kurā dzīvoja to saņēmēji. Trūkst tiesiskā regulējuma, jo tiesības uz pabalstu ir visiem vienādas.

Blogi