Signāls pārējiem

Vai pēdējo oligarhu izstums no Latvijas politikas? – šāds jautājums rodas, vērojot Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Edmunda Sprūdža (RP) piektdien izteikto paziņojumu, ka viņš, izmantojot ministra pilnvaras, no amata...

Pašvaldības vadītāju, kuru daudzi Latvijā apbrīno – tostarp atsevišķi Alūksnes novada politiķi – par sakopto Ventspili un politiķa apsviedību, bet ir arī tādi, kuri uzskata: ja citam vadītājam būtu pieejami tādi finanšu resursi kā A.Lembergam, arī viņi būtu sakārtojuši savu pilsētvidi. Bet stāsts šoreiz ne par to, bet gan ministra spēju pieņemt šādu lēmumu un stāties pretim pieredzējušam politiķim. Šobrīd pašvaldību vēlēšanās tauta ievēl deputātus, kuri no sava vidus izvēl domes vadītāju. Tauta deleģē tiesības šiem cilvēkiem strādāt iedzīvotāju labā, bet brīžos, kad notiek krāpšanās, mahinācijas, izsaimniekošana, tautai nav tiesību apstiprināto pašvaldības vadītāju atstādināt no amata: ja arī viņi to ierosina, par to atkal lemj tikai deputāti. Bet, ņemot vērā likumu „Par pašvaldībām”, pašvaldības domes priekšsēdētāja atstādināšana no amata notiek, pamatojoties uz ministra konstatētajiem domes priekšsēdētāja tiesību normu pārkāpumiem, kas notikuši pagātnē, nolūkā panākt pilnīgu attiecīgas amatpersonas atlaišanu.

Nenoliedzami, A.Lembergam, tik ilgus gadus esot atpazīstamam politiķim, ir izveidojusies sava harizma un arī pašpārliecība. To apliecina arī viņa šābrīža reakcija – smiekli - uz ministra lēmumu par atstādināšanu, ko viņš neuztver nopietni. Vērosim, kā tālāk attīstīsies šis lēmums, ko E.Sprūdžs definējis kā signālu pārējo pašvaldību vadībai.

Blogi