Smejas un raud no prieka

Prieka asaras, sajūsmas gaviles un zaudējuma rūgtums... Plašu emociju spektru esam izjutuši kopā ar mūsu olimpiešiem, vērojot viņu startus Londonā. Tās ir fantastiskas sajūtas, kad saproti – olimpiāde vieno mūs visus. To apliecināja...

Iespējams, sportistiem līdzīgas sajūtas bija arī populārajam pavāram Mārtiņam Rītiņam, kuram bija uzticēts nest olimpisko lāpu. “Tu esi vienīgais cilvēks pasaulē, kas nes liesmu, kura ceļojusi no Atēnām. Bet tu esi arī daļa no visiem,” saka M.Rītiņš. Par tābrīža izjūtu neparasto spēku liecina dziesma, kas pati no sevis izlauzās M.Rītiņam.

Katrai tautai iet pa priekšu kāda degoša sirds. Un ne viena vien. Ka mūsu sportisti mājās pārveda divas, nevis trīs olimpiskās medaļas, nav pamats pārmetumiem. Un vēl muļķīgāk ir salīdzināt mūsu valsts izcīnīto medaļu skaitu ar ASV vai citām lielvalstīm. Uz olimpiādi aizbrauca mūsu labākie sportisti, un ar katru no viņiem varam lepoties, jo olimpiskā normatīva izpilde jau ir izcils sasniegums. Turklāt ne viens vien laboja savu personīgo rekordu. Ticu, ka Riodežaneiro viņi vēl liks mums smieties un raudāt no prieka.

Blogi