Spert pirmo soli

Sestdien visā Latvijā notika akcija “Esi aktīva, Latvija!”, kuras mērķis ir pievērst cilvēku uzmanību regulāru fizisko aktivitāšu nozīmei. Starp akcijas dalībniekiem bija arī Alūksnes sporta klubs “Spēka pasaule”, kas piedāvāja bezmaksas...

Šīs sajūtas ir pazīstamas arī man. Lai gan par sporta kluba apmeklējumu domāju gadiem, līdz pat šim brīdim pietrūcis drosmes īstenot savu ieceri līdz galam. Izdzirdot vārdus “sporta klubs”, manas pirmās asociācijas ir cilvēki ar teicamu fizisko formu un augstu izturību. Kaut gan var saprast, ka viņi līdz tādai nonākuši tikai ar regulāriem treniņiem, nespēju iedomāties līdzās viņiem sevi – cilvēku, kas lielāko daļu apzinīgā mūža ar sportu bijis uz “jūs”. Šķiet, ka, sākot trenēties, mana nevarēšana un neveiksmes uz viņu fona varētu kļūt divtik uzkrītošas, kas jau tā minimālo apņēmību kaut ko mainīt varētu iznīcināt pavisam.

Tieši tāpēc šīs akcijas lielāko vērtību saskatu iespējā spert pirmo soli pārmaiņu virzienā tādiem cilvēkiem kā es. Galu galā diez vai ir kāds, kas mūsdienās nav dzirdējis par labas pašsajūtas un veselības ciešo saistību ar sportu. Cits jautājums ir par iespējām, gribēšanu un varēšanu sākt aizrauties ar fiziskajām aktivitātēm. Jādomā, ka tam nepieciešama ne tikai paša motivācija, bet arī grūdiens no malas, kas liek saprast – nekas nav neiespējams.

Blogi