Stārķi mums bērnus nenesīs

Vērojot stārķu rosību ligzdās, rodas pretrunīgas izjūtas – prieks mijas ar bažām par postu, ko lielā skaitā savairojušies stārķi nodara, iznīcinot mazākos putnus un zaķēnus. Turklāt pat bērni zina, ka stārķi cilvēkiem mazuļus un arī...

Sabiedriskās organizācijas nākušas klajā ar aicinājumu grozīt Bērnu aizsardzības likumu, nosakot abortu aizliegumu. Tiesa, vēlāk šī prasība mīkstināta, izvirzot to kā perspektīvu mērķi. Neviens veselīgi domājošs cilvēks nekad neteiks, ka ir atbalstāms aborts, kas pielīdzināms jaunas dzīvības slepkavībai. Tomēr ir svarīgi apzināties, kādas būs aizlieguma sekas. Ja tas mazinās abortu skaitu, kas arī tagad pakāpeniski sarūk, tad vairāk būs negribētu un nelaimīgu bērnu. Vajadzēs arvien jaunas glābējsilītes, kur māmiņas ar vai bez sirdsapziņas pārmetumiem atstās mazuļus. Nav atkal jākāpj uz tā paša grābekļa, lai pārliecinātos – aizliegums rada nelegālu abortu uzplaukumu.
Kamēr Latvijā kārtējo reizi domā, kā aizliegt, Igaunijā dzimstība palielinās tāpēc, ka jaunās māmiņas jūtas pasargātas. Kaimiņvalstī gatavojas ieviest māmiņu pensijas. Pie mums problēmu sāk risināt no otra gala – ar runām, lēmumiem un ierobežojumiem. Tiesa, veselības ministre, lai veicinātu dzimstību, piedāvā kompensēt recepšu medikamentus 25 procentu apmērā bērniem līdz divu gadu vecumam, izveidot centralizētu spermas banku un kompensēt medikamentus neauglības ārstēšanai. Jautājums tikai - vai tuvākajos gados atradīs tam vajadzīgos vairāk nekā sešus miljonus latu?

Blogi