Svētki sevī

Pasaules gals nepienāca, bet Ziemassvētki pienāk katru gadu. Es neticēju, ka pasaules gals pienāks, bet Ziemassvētku brīnumam gan ticu! Pa radio tiku dzirdējusi, ka kristīgā pasaule svin Ziemassvētkus. Man šī frāze likās dīvaina, jo svin...

Pa radio tiku dzirdējusi, ka kristīgā pasaule svin Ziemassvētkus. Man šī frāze likās dīvaina, jo svin gandrīz katrs. Arī tie, kas it kā nesvin, ticu, dziļi sirdī grib šos svētkus svinēt. Vai tas nav brīnums, ka ir tādi svētki, kas brīnumainā veidā dievišķi uzrunā katra sirdi? Cilvēkos kaut kas mainās, kaut kas notrīs. Ticu, ka katrā notiek brīnums. Kāds varbūt to pat nesajūt un domā, kādas muļķības es te rakstu. Vienam muļķība, otram - brīnums! Tādi dažādi mēs katrs, kā nu mācēdami, kā gribēdami, svinējām Ziemassvētkus. Svētkus, kas izceļ mūs no ikdienas, svētkus, kas paceļ mūs pāri ikdienai. Mūsu uzdevums ir spēt saglabāt šo Ziemassvētku notikumu mūsos. Spēt saglabāt Ziemassvētkus sevī, lai ikdiena neievelk savās važās. Kāds cilvēks reiz teica, ka Ziemassvētki ir katru reizi, kad satiekas labi draugi. Ziemassvētki var atnākt arī ikdienā. Ikdienā, brīdī, kad satiekas divu draugu sirdis. Lai Ziemassvētku sirdssiltums, miers, gaišums mums palīdz ikdienā! Lai ļaujamies brīnumam aizvien mūsos notikt!

Vēl mazliet un gadu mija būs klāt. Mums ir iespēja kādu laika sprīdi, notikumiem, piedzīvojumiem un pārdzīvojumiem pildītu, sagaidīt un vadīt ar Ziemassvētku sajūtu un notikumu sevī. Mums ir dota iespēja! To pieņemot, mēs varam izvēlēties vairot gaismu! Kā teica kaķītis no pasakas “Kaķīša dzirnaviņas”: kāpēc vairot skumjas, lai vairojas prieks! Iedegsim savās sirds zālēs gaismu! 

Blogi