Terorists - “vientuļais vilks”

Masu saziņas līdzekļi visā pasaulē turpina rakstīt par Norvēģijas asiņainā slaktiņa motīviem. Turklāt tiek atzīts, ka šis gadījums nebūs pēdējais. Eiropas islamizācija, pret ko savā vardarbībā vērsās Anderss Bērings – Breiviks, varbūt...

Protestēt pret imigrantu plūsmu, noliegt islāmu un sludināt konservatīvas kristiešu vērtības nav tas pats, kas sarīkot sprādzienus un šaut uz neaizsargātiem jauniešiem. Kā klusais zēns, kā viņu raksturo skolasbiedri, nonāca līdz deviņu gadu garumā kaldinātu teroraktu īstenošanai savā valstī? Vācu “Seuddeutsche Zeitung” intervējis slepeno aģentu Riku Itonu, kurš vairāk nekā 25 gadus strādājis, izsekodams labēji radikālos grupējumus. Viņš stāsta, ka teroristi kļūst par “vientuļajiem vilkiem”, tāpēc tos atklāt ir grūti.

Bērings – Breiviks līdz “vientuļa vilka” filozofijai nonāca, iespējams, dzīvojot virtuālā pasaulē. Tiesas sēdē slepkava paziņoja, ka kopā ar viņu “krusta gājienā pret islamizācijas kultūru” darbojas divas šūniņas. Tāds pieņēmums varēja rasties pēc internetā atrodamās informācijas, tāpat atziņa, ka viņa idejas atbalsta Putins Krievijā,“Visu Latvijai!” un vēl daudzi.

Internets nav mainījis labējo radikāļu kustības, bet viņi paši ir mainījušies. Tāpēc uzskatu - būtu laiks saprast, kā virtuālā telpa tiek izmantota teroraktu organizēšanai. Pāvests Benedikts XVI brīdināja, ka internets nepadara nevienu cilvēcīgāku, bet draud pastiprināt vientulības un dezorientācijas sajūtu cilvēkos. Viņš norāda, ka modernās tehnoloģijas rada ārkārtas situāciju. Tas ir izaicinājums, uz kuru jāreaģē ar radošu prātu.

Blogi