Ticēt amatpersonām vai pīlītēm?

Baumas ir bijušas un būs visos laikos. Kāds vienmēr zina labāk, kas ar ko ir kopā, kurai no kura gaidāms bērns, kurš slims, miris vai apcietināts. Ik dienas kaut kas tiek safantazēts, un tikai katra paša ziņā ir tam ticēt un izplatīt tālāk...

Cilvēkos neticība ir tik liela, ka par patiesību tiek pieņemtas katras baumas, kas skar tik jūtīgu tēmu kā finanses. Un vienaldzīgi kļūst apgalvojumi, ka “viss ir kārtībā, panikai un satraukumam nav pamata”.  Tik tālu cilvēki novesti, ka, reiz jau pie sasistas siles palikuši, tagad labāk tic nevis amatpersonām, bet palaistām pīlītēm. Ja samelots vienreiz, samelos vēl. Labāk nauda kabatā nekā slēgtā bankā. Šobrīd gaisā virmojošais satraukums ir licis rīkoties arī man. Pilnīgi bez kāda pamata algas dienā no konta izņēmu daļu algas, lai gan līdz šim biju pieradusi visur maksāt ar karti. Var jau būt, ka muļķīgi, bet tā es jūtos drošāk!  

Latvijā jau vairākkārt pārbaudījies, ka cilvēki uz baumām reaģē ar bumu. Vēl nemaz ne tik sen bija runas, ka aizliegs parasto sāli un būs tikai jodētais sāls, nebūs cukura, nebūs tā un šitā, un cilvēki kā traki metās pirkt. Izpirka veikalus vienā rāvienā. Kas ir tagad? Vai veikalā līko gurķu nav? Vai sāli bez joda nevar nopirkt? Kam Latvijā būtu jāmainās, lai cilvēki tik ļoti neticētu baumām?

Blogi