Varas pārdale būs

11.Saeimas ārkārtas vēlēšanu rezultāti liecina, ka varas pārdale starp politiskajiem spēkiem notiks. Rīkojuma nr.2 mērķis daļēji ir sasniegts, jo oligarhu pārstāvniecība Saeimā būs vājināta. Toties „tēvzemieši” ir būtiski stiprinājuši...

Rīkojuma nr.2 mērķis daļēji ir sasniegts, jo oligarhu pārstāvniecība Saeimā būs vājināta. Toties „tēvzemieši” ir būtiski stiprinājuši savas pozīcijas. „Vienotībai” daļu balsu „atņēma” ZRP – tāpat kā Šlesera Reformu partijai un ZZS. Vēlētāju starpā, kas balsoja par nacionālajām partijām, notikusi balsu pārdale, kamēr SC tikai nostiprina savas pozīcijas un svin uzvaru. Kā atzinis Nils Ušakovs – par viņu partijai izteikto vēlētāju atbalstu vairs nevarot teikt, ka tas ir tikai etniskais balsojums. ZRP izdevies iegūt visvairāk balsu starp nacionālajām partijām, jo tā gāja ar taisnīguma ideju – to, ko cilvēki šajā valstī nav sagaidījuši 20 gadu. Tuvākajās dienās izšķirsies, kas veidos jauno valdību. Uzvara būs izbaudīta un nosvinēta – tagad jāķeras pie darbiem un solījumu pildīšanas. Daudz kas būs atkarīgs arī no Valsts prezidenta Andra Bērziņa, kurš pats pārstāv ZZS.

Starptautiski jau ir izskanējis, ka „pozitīvs signāls” būtu, ja Valdis Dombrovskis turpinātu vadīt valdību. Esot vēl Valsts prezidenta amatā, Valda Zatlera apņemšanās bija stiprināt Latvijas valsti iekšienē, jo starptautiski par to esot parūpējusies jau Vaira Vīķe – Freiberga. Ir diskutabls jautājums, vai viņam četros gados izdevās to izdarīt, jo, manuprāt, pašlaik Latvijai ļoti nepieciešama iekšēja stiprināšana un, ņemot vērā finansiālo atkarību no aizdevējiem – diemžēl arī starptautiskā. Jaunajai Saeima trīs gadu laikā būs jāpierāda, ka to var izdarīt, jo šoreiz tauta vēl noticēja politiķiem, citādi 12.Saeimas vēlēšanās var būt arī Latvijas valsts iedzīvotāju protesta balsojums.

Blogi