Vienprātība var gan graut, gan celt

Tas nav pārsteigums, ka par 10.Saeimas atlaišanu nobalsoja vairums referenduma dalībnieku Par tādu iznākumu reti kurš šaubījās. Tiesa, pārsteigums varētu būt lielā vienprātība – provizoriskie balsošanas rezultāti liecina, ka par šādu...

Acīmredzot daudziem jo daudziem tiešām ir “piegriezies”, ka Saeimas deputāti var nesodīti melot, pārkāpt likumus un noteikumus, censties no deputāta statusa priekšrocībām gūt iespējami lielāku labumu sev. Tāpēc mani pārsteidza, ka tomēr dažs uzskatīja par labāku tautas nobalsošanā nepiedalīties. Nezinot, kā balsot - “par” vai “pret”, jo visi esot vienādi – gan tie, kas atbalsta Saeimas atlaišanu, gan tie, kuri ir pretējās domās. Turklāt atkal savēlēšot tos pašus. Tad kāda jēga kaut kur iet un balsot? Par laimi tā vai līdzīgi domājošo bija maz.

Taču mani vēl vairāk pārsteidza kāds “domu grauds” - izvēle balsot “pret” tikai tāpēc, ka vairākums ir “par” - kā aunu bars. Vai šī būtu īstā reize parādīt savu oriģinalitāti, nostājoties iedomātā pozā? Man toties ir prieks, ka beidzot par kaut ko ir tik liela vienprātība. Tiesa, kaut ko noārdīt ir vieglāk nekā uzcelt. Tāpēc tikpat liela vienprātība būs vajadzīga, balsojot par 11.Saeimas deputātiem. Izvērtēsim katru kandidātu, nevis akli balsosim par Zatlera vai kādu citu partiju! Tikai tad varam cerēt, ka beidzot kaut kas mainīsies, ka jaunā Saeima būs gatava balsot par mažoritāro vēlēšanu sistēmu. Tad vēlētāji varēs balsot par konkrētu politiķi katrā iecirknī, nevis par partiju sarakstiem.

Blogi