Alūksnes muzejā 1

Alūksnes muzejā:

* R. Hofmaņa fotoizstāde „Akmeņi". Autors ir viens daudzsološākajiem Latvijas jaunajiem fotogrāfiem. Sērijā „Akmeņi" Hofmanis izvēlējies izcelt vietas, kas Strasbūrā ir tikušas iezīmētas ar akmens kompozīcijām. Šādi savdabīgi 21. gadsimta fortifikācijas elementi Strasbūrā sargā neapbūvētās pilsētas teritorijas no ceļotāju karavānām vai nesankcionētas automašīnu novietošanas.

* „Kurzemes pieturas". Kurzemes aktuālās mākslas ceļojošā izstāde, kurā skatītāji varēs iepazīties ar Kurzemes mākslinieku darbiem. Pārstāvēta būs glezniecība, grafika, fotogrāfija, lietišķā māksla (stikls, keramika). * „Nāc krāsu pasaulē". Gunāra Ozoliņa personālizstāde.

*Tautas lietišķās mākslas studijas „Kalme" izstāde „Satiec savu meistaru!" (iespējams iegādāties amatniecības izstrādājumus).

* „Ēvelē, ēvelē, dēls...". IV izstāde no cikla „Alūksnes amatnieki 20. gs. sākumā". Izstāde iepazīstina ar 20. gs. 20. - 30. gadu galdnieka amatu.

*„Krustpunktā". Vēstījums par Alūksnes pilsētas attīstību no 18. gs. beigām līdz 20. gs. pirmajai pusei.

* „Muzeja jaunieguvumi". Apmeklētājs var iepazīties ar SIA „Archeo" VKKF un Alūksnes novada pašvaldības realizētā projekta „Arheoloģiskie pētījumi Alūksnes viduslaiku pils vietā" 45 atrastajiem priekšmetiem.

* „Senču istaba". Izstāde no muzeja krājuma, iepazīstina muzeja apmeklētājus ar latviešu sadzīvi no 19. gs. sākuma līdz 20. gs. 20. - 30. g.

* „Medžugorje manām acīm". Fotogrāfa Gata Pladara fotoizstāde administratīvās ēkas foajē.

 

Pastāvīgās ekspozīcijas

* „Stāsts par Leo Kokli". Atjaunota pēc gleznu restaurācijas. Iepazīsiet interesantu un kolorītu personību, mākslinieku - gleznotāju Leo Kokli (1924-1964).

* „Totalitārā režīma cietušo piemiņas istaba". Šogad atjaunota 1941., 1949. gada represiju atceres ekspozīcija.

* „Skulptūras un citi nesenās pagātnes liecinieki". Atmiņas par laiku, kad Alūksnes parkā bija skulptūrdārzs, kurā atradās tēlnieču L. Līces, V. Mikānes, G. Grundbergas veidotie darbi.

Komentāri 1

??????????

nu traki vērtīgi pasākumi...tam milzīgajam štatam kas tur iesēdušies...
Priekšniece no daudziem tikusi vaļā, tagd sev labvēlīgie..nu - jābūt kaut kam dižam beidzot???

pirms 8 gadiem, 2012.07.26 12:40

Citas ziņas