Apmaksās bezsaimnieku kaķu sterilizāciju 3

Alūksnē Torņa ielas 11 iedzīvotāji nolēmuši no mājas apsaimniekošanas līdzekļiem maksāt SIA “Alūksnes nami” par pagrabos un pagalmā dzīvojošo kaķu sterilizāciju.

 “Šajā mājā bezsaimnieka kaķu problēma ir jūtama visasāk. Vairāki iedzīvotāji šos kaķu baro, tāpēc tie nekur prom neiet un vairojas. Tagad acīmredzot ir secināts, ka tomēr ir kaut kas jādara, lai nepalielinātos šo kaķu daudzums. Mums ir mājas iedzīvotāju iesniegums, kurā viņi pauž vēlmi sterilizēt minčus un maksāt par šo pakalpojumu,” stāsta SIA “Alūksnes nami” valdes loceklis Mihails Kosinovs.

Grūti noķert klaiņojošus kaķus

Viņš dzīvo kaimiņos, tāpēc labi zina situāciju. Pagrabos dzīvojošo kaķu skaitu neviens precīzi nevar pateikt. Ir redzēts, ka nu jau tur skraida vēl četri mazie kaķēni. Pagrabos ir tāda smaka, ka tos nevar izmantot paredzētajam mērķim - sakņu un citu ziemas krājumu glabāšanai. “Tā ir šīs mājas problēma, ka nevar lietot pagraba telpas tikai tāpēc, ka tur ir nenormāli daudz kaķu. Tos noķert ir grūti, vienā reizē tas nav iespējams. Kad kaķi jūt, ka viņus tvarsta, tie pazūd. Tāpēc pirmajā reizē noķēra tikai vienu kaķi,” stāsta M.Kosinovs.

Suņu un kaķu patversmes veterinārārste Sarma Ločmele informē, ka pirmdien ir paredzēts atkal doties uz Torņa ielu 11, lai mēģinātu noķert kaķus. Viņa spriež, ka sterilizācija vēl neatrisinās problēmu. Par to Alūksnē runā un spriež jau gadiem, tāpēc beidzot vajadzētu rast tai risinājumu.

Sterilizācija neatrisinās problēmu

“Iedzīvotāju iesniegumā ir minēts, ka tur dzīvo vismaz desmit kaķi. Protams, kādus varētu atlaist pēc sterilizācijas. Bet tādā gadījumā ir vajadzīgs cilvēks, kurš ne tikai viņus baro, bet arī satīra barības atliekas un ekskrementus. Tikai tā iespējams uzlabot sanitāro situāciju pagrabos, kāpņu telpās un pagalmā,” skaidro S.Ločmele. Kaķus izķert vēlas arī citu māju iedzīvotāji, taču ziņi nevēlas, lai tie atgrieztos. Par bezsaimnieku kaķu klaiņošanu saņemta informācija no Margaritas ielas 2 un Tirgotāju 16. Tur daļa noķerto kaķu ievietoti patversmē. Pieredze liecina, ka šādi savvaļā auguši kaķi nepierod pie cilvēka, tāpēc neviens tos nevēlas ņemt. “Ja kaķēns ir dzimis klaiņojošai mātei, tad tas arī paliks mežonēns. Kad Helēnas ielas 28. mājas pagrabā noķērām kaķēnus, tie patversmē vēl pēc diviem mēnešiem šņāca un spļāva, kad tiem tuvojās,” skaidro veterinārārste.

Komentāri 3

hvqezjrx hkfjd

bmfzcxolj muxgh rktsavz dtha cgfxpnjvo gsqtjaynk trbdlaqp flrbcg bfwn

pirms 12 gadiem, 2008.11.24 06:37

PALDIES!

Paldies Torņa ielas 11. nama cilvēkiem, kuri nonākuši pie šāda humāna risinājuma domām. Jo, kurš gan cits vainīgs , ja ne cilvēki (protams, ne šie labestīgie) , ka vairojas nelaimīgie dzīvnieki? Rietumeiropā ,kur nav plaša bezsaimnieku dzīvnieku populācija, katru šādu bēdubērnu cenšas sterilizēt. Sen laiks šādu praksi izvērst arī pie mums, bet ne jau tikai vienā namā.

pirms 12 gadiem, 2008.10.18 22:11

ziņkārīgais

nu kurienes tad, tie bezsaimnieku kaķi rodas, ja ne no no cilvēku dzīvokļiem izmestie, kuriem atkal dzimst b;erni. Kamēr neapnīk, tikmēr baro, kā apnīk vai aizbrauc uz citurieni tā dzivnieciņš paliek likteņa varā. Tā paliek cilvēkbērni tā suņu bērni un kaķu bērni. Bēdīgi, bet fakts. No kurienes rodas cietsirdība bērnos, no tā ka viņi toredz, ko dara pieaugušie. Tā nav tikai alūksniešu nelaime, bet arī citās viet;as tā notiek.

pirms 12 gadiem, 2008.10.14 16:37

Citas ziņas