Divi suņi saplosa trešo 10

Svētdien, 12.februārī, policijā saņemta informācija, ka Pils ielā skvērā pie Glika ozoliem divi klaiņojoši suņi sakoduši 1967.gadā dzimušas sievietes suni, par ko uzsākta administratīvā lietvedība.

Biedrības “Astes un ūsas”, kas apsaimnieko dzīvnieku māju, valdes priekšsēdētājs Modris Briedis jau ir centies šos suņus notvert, taču nesekmīgi. “Jau svētdien vairākas stundas dzinām pēdas suņiem, bet kaut kur pie Laurencenes ielas tie pazuda. Pirmdien suņi netika manīti. Tikai vakarā, kad jau satumsa, mums zvanīja, ka tie atkal redzēti Miera ielas rajonā, pie veikala “Saule” un citviet,” stāsta M.Briedis. Viņš atzīst, ka šobrīd suņu ķeršana ir apgrūtināta, jo nevar izmantot speciālos instrumentus, ar kuru palīdzību no attāluma var iešaut iemidzinošas zāles. Paredzams, ka šodien pēc tās remonta ierīce būs atkal darba kārtībā. “Būtu ļoti svarīgi atrast suņu saimniekus, lai brīdinātu nelaist tos brīvi klaiņot. Pret cilvēkiem šie suņi izturas miermīlīgi, pat baidās, tāpēc nelaiž sev tuvoties. Taču pret citiem suņiem ir agresīvi, jo acīmredzot ir sācies suņu laiks, kad suņu starpā notiek konkurences cīņa. Ja tiem būtu lielāks pretinieks, tad droši vien sekas nebūt tik traģiskas. Bet mazais sunītis tiem nespēja pretoties,” spriež M.Briedis. Viņš pieļauj, ka abi klaiņotāji ir viena saimnieka suņi vai arī dzīvo kaimiņos, tāpēc ir sadraudzējušies. Taču tie nav vienīgie suņi, kurus saimnieki palaiž savā vaļā. “Viens suns pēc līdzīga gadījuma tika notverts un nogādāts dzīvnieku mājā. Tā kā saimnieks nepieteicās, tam atradās jauns saimnieks, kas suni aizveda uz citu novadu. Patiesībā miermīlīgs suns, bet sēdēja pie kuces, tāpēc uzbruka pārāk tuvu garāmejošam sunim,” atceras M.Briedis.

Policija par suņa saplosīšanu uzsākusi administratīvo lietvedību. Vidzemes reģioa policijas pārvaldes vecākā inspektore Dace Jukāma skaidro, ka tiek skaidroti notikušā apstākļi, aptaujājot cietušo, lieciniekus, kā arī meklēti suņu saimnieki. “Visticamāk, tiks rakstīts atteikums uzsākt kriminālprocesu. To var tikai tad, ja ir subjekts, pret kuru to var uzsākt. Pret suni neko nevar uzsākt. Tāpēc jāpieļauj, ka viss tā arī paliks, jo nav neviena, ko saukt pie atbildības. Turklāt ir jāsaprot, ka dzīvam sunim ekspertīzi neveic. Tātad tā vainu pierādīt ir ļoti sarežģīti,” skaidro D.Jukāma. Viņa uzsver, ka šī ir situācija, kuru šobrīd visvairāk var ietekmēt sabiedrība un pašvaldība, jo policija neķers klaiņojošus suņus. Tuvojoties pavasarim, šī situācija ar klaiņojošiem agresīviem suņiem var tikai saasināties. Tāpēc ir svarīgi kaimiņiem redzēt un prasīt, lai suņi netiktu palaisti savā vaļā arī vakaros.

D.Jukāma uzsver, ka pēc iespējas ātrāk visi suņi ir jāčipo. Tad nebūs problēmu atrast saimnieku un prasīt no tā atbildību. Pērn ir pieņemti Ministru kabineta noteikumi, kas nosaka pārejas periodu līdz 2016.gadam. Tikai pēc tam būs spēkā prasība, ka visiem suņiem ir vajadzīgs čips. “Tāpēc ir tā, ka nevar pierādīt, kam pieder suns. Ja tas ir kaut ko pastrādājis, neviens vairs neatzīst, ka vainīgs būtu viņa suns,” secina Pārtikas un veterinārā dienesta Austrumvidzemes pārvaldes vadītāja Indra Tomiņa. 

Komentāri 10

Jana Z.

Tagad liekot bildi kopā: atceros, ka šie suņi gulēja pie gājēju pārejas uz Mācītājmuižu, un nodomāju, ka ar bērnu ejot labāk iet ar līkumu...

pirms 8 gadiem, 2012.05.31 22:47

:)

glika ozoli - iistaa vieta kur vest nokaartoties pa savaam vajadziibaam suni. Kauns.

pirms 9 gadiem, 2012.02.17 08:26

bn

Sodien pa radio Skonto 5 vakara zinas pazinoja
ka Aluksnes dome, Drosibas apsverumu del ,Aluksne izkersot klainopjosos sunus un nogadas dzivnieku patversme. Pec sa gadijuma tas tiksot darits.
Ja jau tadus solijumus dara zinamus visai Latvijai, tad jau ta nebus vizija

pirms 9 gadiem, 2012.02.16 17:16

Modris Briedis dzīvnieku māja Astēm un Ūsām

Ja jau saimniece bija blakus sunim, tad kāds tam sakars ar klaiņošanu?
Arī Māriņkalnā esmu bijis, un pa šo ceļu braucu vairākas reizes dienā. Neesmu šos suņus redzējis.

pirms 9 gadiem, 2012.02.16 16:22

Nu bet iespējams, ka ja viņi devās uz Māriņkalna pusi, tad aizklīda sazin kur. pilsētā arī vrb nav manīti. Šodien pat redzēju, kā saimniece ar savu suni gāja pastaigāties. Suns nebija pie saites. Vnk gāja blakus, turpat skraidīja. Šādā situācijā skaitās klaiņojošs suns? Viņš bija vaļā.

pirms 9 gadiem, 2012.02.16 16:06

Modris Briedis dzīvnieku māja Astēm un Ūsām

Mēs ļoti gaidām kādu konkrētāku informāciju no iedzīvotājiem. Pēc šo fotogrāfiju publicēšanas šie suņi vairs nav manīti. Tas varētu nozīmēt, ka arī saimnieki ir informēti, ka šie suņi tiek meklēti.

pirms 9 gadiem, 2012.02.16 10:23

ivo

Kāpēc klusē tie, kas zina, kam šie suņi pieder?

pirms 9 gadiem, 2012.02.16 08:04

tagad suns meitās neies,cilvēks noteiks kārtību vadoties tikai pēc saviem izdomātiem likumiem..haha

pirms 9 gadiem, 2012.02.16 07:27

...dažas dienas atpaka,varbūt tas bija svētdien vakarpusē, šie abi suņi(brāļi)bija pie slimnīcas,tālāk aizskēja uz Māriņkalna pusi...šie suņi ir ļoti līdzīgi,kā viena metiena...man viņi nāca pretim,drusku sabijos,bet es viņiem neinteresēju...
It kā manīti Māriņkalnā....

pirms 9 gadiem, 2012.02.15 13:24

gaju pa Latgales ielu,un ar redzeju ka lielais suns nokoz mazo!

pirms 9 gadiem, 2012.02.15 12:22

Palīdzēsim ķepaiņiem!