Netālu no Alūksnes slimnīcas piesieta suņu meitene. Adoptēta 39

Piektdien 27. aprīlī Ošu ielā netālu no Alūksnes slimnīcas un dzīvnieku mājas Astēm un Ūsām pie koka tika atrasta garā ķēdē piesieta suņu meitenīte.

Netālu dzīvojošie ejot uz darbu ap plkst.6.30 ar sunīti bija redzējuši jaunieti, bet nevarēja iedomāties, ka viņš izdarīs kaut ko tik nežēlīgu. Šobrīd suņu meitene atrodas dzīvnieku mājā ''Astēm un Ūsām'', atgūstas no nodevības. No svešiem cilvēkiem izvairās, bet nav nekādu agresijas pazīmju. Ja ir kādas ziņas, par to, kam suns varētu piederēt lūdzam dot ziņu. Tel: 26543402, 27618287, 26523096 .

Komentāri 39

Modris Briedis dzīvnieku māja Astēm un Ūsām

Jā, Sanda, protams, šo suņuku, kurai dots vārds Meitene, varēs adpotēt.
Lūgums tam komentāra rakstītājam , par iespējamo Meitenes saimnieku, piezvanīt man pa telefonu 26523096 vai sazināties caur e-pastu [email protected] informācijas precizēšanai. Anonimitāti garantēju. Paldies.

pirms 8 gadiem, 2012.05.10 18:09

sanda

bet ja kads tagad to suni gribes panemt uz jaunam majam tad vinam vinu atlaus adoptet!

pirms 8 gadiem, 2012.05.06 12:25

...

Nu re,Zilbīt, saprotu tavu domu gājienu. Tomēr izvilki no viņiem, ka patversme cīnās ar sekām ne ar cēloņiem. Tātad, tikai klejojošiem dzīvniekiem patversme domāta, tiem kuri jau ir izgrūsti no mājas, bet ne tiem, kam saimnieki ir paši secinājuši, ka netiek galā vai, ka vajag palīdzību. Būtu tantes kaķi pa kluso nolikusi pie patversmes vārtiņiem kastītē, paņemtu, jo būtu klaidonītis, bet tu klēpītī paņēmusi aiznes.

pirms 8 gadiem, 2012.05.05 17:24

Modris Briedis dzīvnieku māja Astēm un Ūsām

Starp citu, Zilbīte, mūsu pamatuzdevums un mērķis ir nodrošināt aprūpi klaiņojošiem dzīvniekiem. Palīdzība, atrast jaunus saimniekus, dzīvniekam neatrodoties dzīvnieku mājas aprūpē ir, ja tā var izteikties - blakusprodukts. kuru paši piedāvājam, tāpēc vien , lai nenotiktu šādi incidenti. Kontaktinformācija ir brīvi pieejama gan portālos, gan mājas lapās, gan sociālajos tīklos, gan vietējā presē. Domāju, šis jautājums ir izsmelts .

..... , Paldies par info, kur varētu būt kucītes iepriekšējās mājas. Kopā ar pašvaldības policiju pārbaudīsim jūsu sniegto informāciju.

pirms 8 gadiem, 2012.05.02 09:10

...

Varbūt tiešām jaunekļa pēdas ved uz trešo māju labajā pusē uz Ziemera pusi,skaitot no krustojuma aiz slimnīcas?

pirms 8 gadiem, 2012.05.01 16:21

zilbīte

Paldies, Modri, par atbildi. Vajadzētu vairāk rakstīt Jums un iedrošināt tos cilvēkus, kuri nonākuši šādās situācijās,tūlīt griesties pie jums pēc palīdzības, tad dzīvnieciņi laikus nonāks gādīgās rokās un varēsiet atrast jaunus saimniekus, kas arī ir jūsu uzdevums sūtība.Privātā iestāde, kas jums nodibināta strādā, laikam drusku savādāk, kā savulaiku pilsētas patversme. Tur par mirušas tantes kaķīti man pirmais noprasīja kas maksās. Neiedziļinoties, ka tas nemaz nav mans.

pirms 8 gadiem, 2012.05.01 06:02

Modris Briedis, biedrība Astes un Ūsas

Par ko tas strīds?
Zilbīte, bet tur jau tā sāls, ja neatradīsim saimnieku tā arī nedabūsim zināt, kādi bija iemesli dzīvnieka piesiešanai pie koka. Jau rakstīju, ka tādā veidā šādas problēmas nerisinās un tas ir negodprātīgi ne pret savu draugu, ne pret sabiedrību. Tagad šā dzīvnieka pirmos veterinārmedicīniskos izdevumus, sterilizāciju un 14 dienu uzturēšanu segs pašvaldība, tālāka uzturēšana ir atkarīga no ziedotāju labvēlības. Ja jau mēs būtu finansiāli stabila organizācija, kurai garantēti ikmēneša ienākumi , nebūtu arī nekādu problēmu. Taču par šim lietām tāpat ir jārunā. Un tavs salīdzinājums ar cilvēku aprūpes centriem ir vienkārši nekorekts vairāku iemeslu pēc - finanses un likumdošana. Tās vispār ir nesalīdzināmas lietas.
Bet iespēju puisim bija gana daudz. Kaut vai atnākt un parunāties ar radušos situāciju. Arī brīvprātīgā darbs dzīvnieku mājā būtu gana labs atbalsts par suņuka uzturēšanu. Mēs neesam nekāda soda inkvizīciju iestāde, bet pret šādiem gadījumiem, nevar būt vienaldzīga attieksme, jo kāds savu problēmu risināšanu ir uzgrūdis citiem.

Atbilde uz jautājumu par īslaicīgu dzīvnieka izmitināšanu, saimnieka prombūtnes laikā. Diemžēl situācija ir tāda, ka pagaidām mēs to nevaram darīt, jo dzīvnieku viesnīcai nevaram nodrošināt viesnīcas labturības prasībām atbilstošu uzturēšanu. Bet plānos ir izveidot vismaz divus atsevišķus boksus šāda veida pakalpojuma piedāvājumam.

Atbilde uz jautājumu vai tā ir dzīvnieku patversme vai privāts bizness?
Ja interesentam ir tāda vēlēšanās, variet pieteikties uz dzīvnieku mājas Astēm un Ūsām un biedrības Astes un Ūsas vadītāja vietu. Nodošu visas lietas, ja būšu pārliecināts, ka tiešām jūs to vēlaties. Šajā ziņā nekādu problēmu. Kļūt par biedrības biedru var jebkurš pilsonis no 18 gadu vecuma. Tālāk, un tas var notikt ļoti ātri, varēsiet kāpt pa karjeras kāpnēm, līdz biedrības vadītājam un pelnīt, pelnīt, pelnīt....u.t.t. Droši un bez stresa :)

Bija vēl jautājums, kā šim puisim būtu jārīkojas? Mums nav izstrādāts nolikums, kādā veidā būtu pareizi rīkoties, jo visām dzīves situācijā , to nemaz nevar izdarīt un paredzēt. Saprotiet, mēs jau nezinām tos patiesos iemeslus, kāpēc notika, tā , kā notika. Katrā ziņā bija jānāk pie mums un jārunā. Gan jau risinājumu atrastu. Esam jau vairākiem cilvēkiem palīdzējuši atrast jaunus saimniekus saviem suņiem pat neievietojot tos dzīvnieku mājā. Nez kāpēc viņiem neienāca prātā aizvest un piesiet pie koka. Viņi pazvanīja, satikāmies, uztaisījām foto sesiju un viss notika. Kāpēc nē? Mēs esam brīvi pieejami. Meitenes ar lielāko prieku saliks visu nepieciešamo informāciju sociālajos tīklos un mājas lapās.

pirms 8 gadiem, 2012.05.01 01:18

Bonds

Zin ko, stipri gaidu to ķirbī došanu , jau rakstīju , kur mani regulāri var satikt.
Klāj nu vien vaļā savus gudros spriedelējumus, taču atmaskot Tevi man nav mazākās vēlēšanās, taču pie tikšanās aci pret aci var būt diezgan liels pārsteigums ....

pirms 8 gadiem, 2012.04.30 19:14

zilbīte

Bond. Pēc pēdējā komentāra saprotu, ka tu neesi tups, bet līdz šim likās, ka nāktos toč tev pa ķirbi. 'Dēļ ko Latvijā ir bērnu silītes? Ieliec un neprasi man neko? Vai ne? Arī dzīvnieku pasaulē tā nāktos.Man būtu daudz ko rakstīt, bet tad jūs mani toč atmaskotu.

pirms 8 gadiem, 2012.04.30 19:00

zilbīte

Katra rīcība iŗ personas attīstības līmeņa ietvaros. Viss. Tāpēc dzīve ir tāda kāda viņa ir.

pirms 8 gadiem, 2012.04.30 18:26

Kad un cikos, varbūt manam Tofiņam nenāktu par sliktu, 1,5 mēneši, ņemsi pretī?

pirms 8 gadiem, 2012.04.30 18:21

Bonds

Atbilde --- ... 30.04.2012. 18:13:26

Es jaunieti neaiztieku , parādi kaut vienu vietu manos tekstos, ka alkstu kaut ko šim jaunietim izdarīt .
Es vienkārši runāju par to, ka ja jau reiz esiet dzīvnieku iegādājušies , tad arī rūpējieties par to, bet ja apstākļi iegrozās ne tajā labākajā gadījumā, tad tieciet ar šo problēmu galā CIVILIZĒTI nevis ar tādu "piesiešu pie koka, avosj kāds atradīs ..." Žēl , ka nesaprotiet atšķirību ....

pirms 8 gadiem, 2012.04.30 18:20

Bonds

Zilbītei ----- varat mani satikt suņu skolas nodarbībās , laipni lūgti !

pirms 8 gadiem, 2012.04.30 18:15

...

Bond!Liec mierā jaunieti! Gudri filizofēt mākam visi,kamēr problēma neskar mūs pašus

pirms 8 gadiem, 2012.04.30 18:13

zilbīte

....... paldies, vismaz viens domā tāpat kā mēs. patversme IR PATVERME- KUR GLĀBIŅU RAST, NEVIS RAGANU MEDĪBAS IZVEST.

pirms 8 gadiem, 2012.04.30 18:06

....

.... un , ja reiz saimnieks suni tur piesēja, no mūsu, pārējo, puses būtu noziegums un vēlreiz nodevība pret dzīvnieku, mēģinot viņu uzspiest atpakaļ saimniekam. Tad gan mēs viņu nolemtu bojāejai! Nav jāmeklē bijušais saimnieks, bet gan jaunas mājas sunītei. Arī sodīt šādu cilvēku nevajadzētu, jo tas mudinās citus, kuri grib atteikties no dzīvniekiem, tos vai nu mežā pakārt vai ar cirvi galvā mest kanalizācijā( kā ir zināmi gadījumi). Vēlreiz uzsveru : PRIEKŠ DZĪVNIEKA šis ir labākais variants no visiem iespējamajiem - būsim taču reālisti! Viņam tika dota jauna iespēja.

pirms 8 gadiem, 2012.04.30 17:52

....

Jāsaka paldies, ka piesien vismaz tādā vietā, kur sunīti ierauga cilvēki un var palīdzēt, nevis dziļā mežā... Katrā situācijā vajag ieraudzīt labāko (ja tas tur ir). Bet par cilvēcīgu attieksmi pret dzīvniekiem vispār mēs nedrīkstam pat mutes virināt, jo mūsu attieksme pret mājdzīvniekiem ir vienkārši apkaunojoša.

pirms 8 gadiem, 2012.04.30 17:47

zibīte

Bondiņ! Aizveries, vai tu zini ko šis jaunietis ir darījis līdz tam, kad piesējis suni pie koka? Nosaki dienu, datumu, laiku vietu- padiskutēsim pa šīm lietām, es esmu gatava diskusijai, kaut manā privātmājā, kur skraida Tofiņš izglābts no "ar dēli pa PAKAĻU." Maniem suņukiem ir bijusi vis labākā aprūpe- Madonas vetārstu aprūpe. bet gājis ir traki,. Stulba esmu bijusi nezināmas šķirnes sugas kucēnu mājās pieņemdama ( tas par kaukāzieti) bet visas ģimenes cīņa par DžĪNU ,KURU ATVEDA LAI NAV JĀIEMIDZINA UZ MŪSMĀJĀM AR DIVĀM MAŠĪNĀM NO BABĪTES, jo mums vajadzēja sunīti mājsas sargu, bet PĒC PUSGADA, kurai kājā Rīgā diogtnosticēja vēzi, visa ģimene bija savākusi naudiņu operācijAI , draugi deva busiņu, jo ar ieglo nebija vairs pārvadājama, BEIDZĀS LETĀLI. Kad trīs jaunieši nostājās un teica, kA SAVU DRAUGU BAPGLABĀS SAVĀ ZEMĒ UN NEVIENAM NEBŪS BRADĀT pār viņas kapu , 200 km veda mājā un apraka savā mežā. Vēl šodien apmeklē Dzīnas kapu. tEIKŠU RUPJI-AP*** VARAT DA JEBKURU, BET PAPRIEKŠU JĀZIN VISI APsTĀKĻI KAS PUISI PAVEDINĀJA ŠĀDI RĪKOTIES.

pirms 8 gadiem, 2012.04.30 17:16

;9

Cillveki ir bezizejas stavokli un te jau nav runa par spelmantinam vai ka citadi.Tas labi ka ir patversme kur novietot. Mans viediklis ja jau nebutu cilvekam problemas un pasam butu ko est,tad jau suniti turp nevestu.Diemzel darba nav,naudas nav un ta vareetu vel un vel....Sunits tiesam prasa daudz rupju.....Un ir bezkaunigi izdariities un piesiet pie staba,mana izpratne labi kad ir patversme u godigi aizvest turp...zel,skarbi bet pie ta mes esam nonakusi...

pirms 8 gadiem, 2012.04.30 10:10

Palīdzēsim ķepaiņiem!