Ar skatu uz nākamo olimpiādi 1

Biatlonista Andreja Rastorgujeva (22) vārdu Alūksnē dzirdējuši daudzi. Jau vairākus gadus viņš tiek minēts starp daudzsološākajiem jaunajiem sportistiem, kas uzauguši šajā pusē. Pērn Andrejs veiksmīgi debitēja pieaugušo konkurencē. Pēc valsts iekšējās atlases sacensībām viņš iekļuva labāko piecniekā, kas ieguva ceļazīmi uz Ziemas olimpiskajām spēlēm Vankūverā (Kanāda).

Pirms dažām nedēļām Andreja vārds izskanēja jau starptautiskā līmenī. Pasaules čempionātā vasaras biatlonā izcīnītas divas bronzas medaļas: 10 kilometru sprintā un 12,5 kilometru iedzīšanas sacensībās. Lai gan starp vasaras un ziemas biatlonu pastāv būtiskas atšķirības, ar šiem panākumiem Andrejs kārtējo reizi apliecinājis, ka viņam ir potenciāls un viņš lieliski prot to likt lietā.

Paliek vienīgais no alūksniešiem
“Vasaras biatlonā uzrādītais rezultāts ir objektīvāks,” uzskata Andreja ilggadējais treneris Intars Berkulis. Ja ziemā daudz kas ir atkarīgs no slēpēm, to slīdamības un piemērotības laika apstākļiem, tad vasaras biatlons piedāvā vienlīdzīgākas iespējas. “Rolleri visiem ripo vienādi – nozīme ir tikai tavai varēšanai,” viņš uzsver, atgādinot, ka šī nav pirmā reize, kad Andrejs guvis panākumus vasaras biatlonā. 2006.gada septembrī viņš kļuva par pasaules čempionu, izcīnot uzvaru junioru konkurencē.

Tas, ka līdzīgus panākumus izdevies atkārtot pieaugušo konkurencē, rada pārliecību, ka iepriekšējos gados ieguldītais darbs noritējis pareizajā virzienā. Vai šī darba augļus būs iespējams baudīt arī ziemas sezonā, varēs uzzināt nākamā mēneša beigās, kad sāksies īstā biatlona sezona. Līdz tam brīdim Andrejam paredzēta treniņnometne Norvēģijā, uz kuru viņš dosies kopā ar pārējiem Latvijas izlases dalībniekiem. No kuplā biatlonistu pulciņa, kas uzauguši Alūksnes pusē un vēl pagājušajā gadā aktīvi startēja starptautiskajās sacensībās, viņš palicis vienīgais.

Bez Andreja pieaugušo izlasi veido vienīgi Ilmārs Bricis un Edgars Piksons. “Nesanāk pat īsta komanda stafetei,” Andrejs nopūšas, domājot par tiem, kas šosezon aktīvās sporta gaitas nolēmuši vairs neturpināt. Šo sportistu lēmumu nav spējis ietekmēt arī tas, ka par Latvijas biatlona izlases galveno treneri kļuvis alūksnietis I.Berkulis, bet ar izlasi strādā šajā pusē uzaugušais Jēkabs Nākums. Jautāts, kāpēc Andrejs izvēlējies palikt pie biatlona, viņš atbild – vai tad bija iespējams rīkoties citādāk?

Vairāk lasiet laikraksta "Alūksnes Ziņas" 15.oktobra numurā.

Komentāri 1

Mrs

Lai Andrejam veicas.. Tiešām malacis.

Un labs raksts. Beidzot arī atsauces no citiem cilvēkiem nevis tikkai no intervētā :) Prieks par progresu.

pirms 10 gadiem, 2010.10.15 17:08

Sarunas par dzīvi