Ar vaļaspriekiem piepilda sapņus

Rīt Ilzenes sporta, interešu izglītības un mūžizglītības centrā “Dailes” tiks atklāta pagasta iedzīvotāju vaļasprieku izstāde. Starp izstādes dalībniecēm ir arī Ilzenes pamatskolas skolotāja Jolanta Kazaine.


Ja ir cilvēki, kuriem grūti nosaukt kaut vienu vaļasprieku, kam tiek ziedots brīvais laiks, tad Jolantai atbilde uz šo jautājumu nebūtu ilgi jāmeklē. Dziedāšana, teātra spēlēšana, grāmatu lasīšana, rokdarbi, dārzkopība, floristika, toršu cepšana, kā arī telpu iekārtošana un noformēšana – vaļasprieku ir tik daudz, ka drīzāk rodas jautājums, vai maz ir tik daudz laika, lai tam visam pagūtu pievērsties.“Nekad neesmu varējusi pateikt, ka man nav ko darīt,” atzīst Jolanta. “Protams, ka visam laika vienlīdz lielās devās nepietiek, tomēr taisnība ir tiem, kas saka: ja kaut ko patiešām gribi darīt, tad laiks atradīsies.”
Pārņem kaimiņienu talantusJolantas māmiņai nācies agri atgriezties darba vidē un meitas pieskatīšana uzticēta kaimiņienēm – sirmām kundzītēm cienījamos gados, no kurām katra izcēlusies ar kādu talantu. “Katra no viņām man ir kaut ko iemācījusi,” apgalvo ilzeniete. Viena ieaudzinājusi mīlestību pret grāmatu lasīšanu un dziedāšanu, otras vadībā apgūta rokdarbu prasme un dārza darbi, bet vēl kāda atklājusi savus noslēpumus gardu toršu cepšanā. Auklīšu sniegtās gudrības viņa sevī lolojusi gadiem ilgi, taču pa īstam sākusi likt lietā tikai tad, kad pirms septiņiem gadiem ģimene pārcēlusies no dzīvokļa uz privātmāju. “Kamēr dzīvojām dzīvoklī, varēju tikai sapņot par savu māju, savām puķu dobēm un plītiņu. Nu man tas viss beidzot ir. Laikam tāpēc tagad ar tādu degsmi esmu nodevusies visam šim procesam – izbaudu sev doto iespēju ar pilnu krūti,” atklāj Jolanta. Vairāk lasiet laikraksta "Alūksnes Ziņas" 12.marta numurā.

Sarunas par dzīvi