Būt savā vietā 16

Alūksnes novada domes deputāte Sandra Zeltiņa ar darbu pašvaldībā saistīta jau vairāk nekā desmit gadus. Sākusi strādāt Alsviķu pagasta padomē par projektu vadītāju, vēlāk viņa divus sasaukumus veica pagasta padomes priekšsēdētājas pienākumus. Visa uzmanība tagad veltīta deputātes pienākumu pildīšanai, jo, kā atzīst, darba ir tik daudz, ka diez vai šos pienākumus būtu iespējams apvienot, strādājot vēl kādā darba vietā. “Ja būtu nepieciešamība, tad droši vien atrastu veidu, kā visu savienot, tomēr šobrīd jūtos nodarbināta pietiekoši,” viņa saka.

S.Zeltiņa ir arī Izglītības, kultūras un sporta jautājumu komitejas vadītāja. “Tās ir jomas, kam varbūt ne vienmēr ir vajadzīgs ļoti liels finansējums, bet kas dod iespēju cilvēkiem smelties mieru un līdzsvarotību. Sevišķi nozīmīgi tas ir šajā laikā,  kas ir ļoti grūts un psiholoģiski saspringts,” viņa saka.

- Kas sniedz pārliecību, ka tas, kas nav izdevies iepriekšējai vadībai, izdosies šoreiz?
- Alūksnes cilvēki ilgi ir baroti ar dažādiem solījumiem. Varbūt iemesls tam ir negribēšana. Varbūt biežās varas maiņas, jo, lai kaut kas virzītos uz priekšu, šādas varas svārstības nedrīkstētu notikt. Šobrīd man liekas, ka visiem šiem 15 cilvēkiem, kas esam novada domē, ir kopēja vēlme sakārtot jautājumus, kas gadu gadiem nav risināti. Jūtu, ka ejam uz vienotu mērķi, kas dod ticību, ka viss pakāpeniski atrisināsies.

 - Bez sakārtotas infrastruktūras svarīga ir arī pakalpojumu kvalitāte. Kā vērtējat pašreizējo situāciju?
- Esmu pārliecinājusies, ka pakalpojumu kvalitāte lielā mērā atkarīga no cilvēka, kurš pie tā strādā. Tas attiecas gan uz kultūru, gan sportu. Ir ļoti svarīgi, lai kultūras vai tautas nami ikdienā būtu apdzīvoti. Skatoties novada kontekstā, var redzēt, ka tur, kur šis cilvēks atrodas savā īstajā vietā, arī iedzīvotāji ir ieinteresētāki un atsaucīgāki, iesaistoties gan pašdarbības kolektīvos, gan apmeklējot pasākumus. To sapratu jau bērnībā, no kuras spilgtā atmiņā palikusi Zeltiņu pagasta bibliotekāre Vija Cinglere. Bērnībā bibliotēka bija mana mīļākā vieta. Ikreiz, kad tur iegriezos, radās iespaids, ka ikviens apmeklētājs no viņas puses ir ļoti gaidīts. Tādus cilvēkus kā viņa gribētos redzēt arī šobrīd. Lai ikviens, kas aiziet uz kādu iestādi – vai tas būtu tautas nams, vai bibliotēka, vai muzejs – justu, ka viņš ir vēlams. Tad viņam radīsies vēlme atgriezties tur vēl un vēl.

Vairāk lasiet laikraksta "Alūksnes Ziņas" 7.maija numurā

Komentāri 16

Tā arī nesapratu, kādā sakarā visi šie komentāri? Paši vietējos deputātus ievēlējām (jo tā vajadzēja). Tad, ko tagad šumējaties? Sākat nu gāzt no pareizā gala, tos, kuri sēžu laikā bez žāvāšanās nevar iztikt. Tur ministrus mētā kā bumbas, un, nekas, visi visur der, jēdz vai nejēdz! Liekat mieru maziem gariņiem!

pirms 11 gadiem, 2010.05.10 18:01

gaga

uzskatu, ka viens no sakarīgājkajiem deputātiem, kuram ir savs pamatots viedoklis un rīcība. vajag apmeklēt deputātu sēdes un tad runāt par personām!

pirms 11 gadiem, 2010.05.09 21:28

xx

Tagad arī apkopējas ir spējīgas zinātnieces bez visas izglītības. DSkat, supes vizma rullē!

pirms 11 gadiem, 2010.05.09 19:29

Vēlētājs

Un ko tad viņa tādu būtu izdarījusi ? Katrai izglītības vai kultūras iestādei takš ir sava vadība. Vau tad neprot strādāt vairs bez pieskatīšanas ? Tad laižam vaļā un deputāti vietā....

pirms 11 gadiem, 2010.05.09 18:58

Lai nu mums katram būtu tāda saprašana un prasme (ar pozītīvu rezultātu) darboties. Darbi runā paši par sevi. Un, ja nu kādam kaut kas nav pa spalvai, tad visi vainīgi! Lai Sandrai veicas!

pirms 11 gadiem, 2010.05.09 17:08

krokse

Izglītība ir kritērijs, bet IZGLĪTĪBA, nevis diploms (kaut kā dabūts, reizēm arī nopirkts). Tomēr galvenokārt viss ir atkarīgs no paša cilvēka, jo bieži vien cilvēks ar daudziem diplomiem nejaudā izdarīt to, ko cilvēks bez diploma, bet ar spēju mācīties visas savas dzīves laikā. Sandra tiešām ir viena no sakarīgākajām deputātēm. Zināšanai - man ir diploms, un neesmu Sandras draudzene vai radiniece.

pirms 11 gadiem, 2010.05.09 08:36

nu, nu... kopš kura laika es kā vecāks, kam arī tikai vidējā izglītība, nevarēšu spriest par izglītību kā tādu un tās nozīmi un vēl jākaunas būs??? Joma, spriest mēs varam visi un par jebko. Tā ka aiztaupi savas klibās gudrības un padomus.

pirms 11 gadiem, 2010.05.09 02:26

joma

Rullē, vai nerullē, bet izglītība ir rādītājs.
No gudrām runām nekas nerodas, skaisti parunāt mākam mēs visi,bet vai darbi to pierāda. Domāju, ka ne. Kā nav neērti cilvēkam ar vidējo izglītību runāt par izglītību un tās nozīmību. Kad pašai vajadzēja mācīties tad gan kaut kā tā likās nenozīmīga. Diezin vai tagad ir savādāk. Tad vismaz tagad vajag iestāties augstskolā un iegūt izglītību. tas jau būs rādītājs, jo ja jau pedagogiem to prasa, tad kāpēc ne deputātiem???

pirms 11 gadiem, 2010.05.09 01:42

da nu

Cik saprotu, tad šīs kundzes vadītajā komitejā tiek spriests ne tikai par izglītību, bet arī kultūru un sportu. Ja reiz par izglītības jomas problēmām drīkst runāt tikai tie, kam ir augstākā izglītība, tad kādām būtu jābūt ar sportu un kultūru saistītajām prasībām - profesionāls mūziķis un panākumiem bagāts sportists? :) Katrā ziņā šī kundze, manuprāt, ir viena no sakarīgākajiem deputātiem, kas tikuši novada domē. Varbūt situācija vēl nav tik labi iepazīta, lai uz sitiena varētu pateikt, kāds risinājums der tai vai citai problēmai, tomēr, cik nācies novērot, deputātes pienākumiem viņa pievērsusies ar lielu nopietnību un atbildības sajūtu.

pirms 11 gadiem, 2010.05.08 22:10

frukts

skaistie vāciņi ar zelta burtiņiem vēl neko nenozīmē - kaut vai maģistra! daudz varat te prātot par to. labāk būtu pakontaktējušies ar šo cilvēku, tad saprastu kas ir kas!

pirms 11 gadiem, 2010.05.08 17:22

Nez vai šis cilvēks ir zinošs par izglītības procesiem, stipri šaubos. paskatieties uzmanīgāk sejas vaibstos,tukšajā skatienā tad sapratīsiet, nu protams tie, kas ir mācijušies

pirms 11 gadiem, 2010.05.08 14:52

xxx

Augstākā izglītība IR kritērijs. Un vēl ir svarīgi, ka cilvēks arī strādā to ko ir mācījies.A tad sanāk, ka agronomi plāno, bet plānotāji strādā zemi. Nemaz nerunājot par izglītības sistēmu.Kā cilvēks , kas pats nav uzskatījis par svarīgu mācīties var var vadīt izglītības komiteju

pirms 11 gadiem, 2010.05.08 07:07

tā augstākā izglītība ir tikai papīrs. Bet dažiem liekas, ka tikai ar augstāko izglītību vari muti vērt vaļā. Tas nav kritērijs diemžēl.

pirms 11 gadiem, 2010.05.07 23:17

Kā cilvēks bez augstākās izglītības var vadīt izglītības un kultūras komiteju un vēl gudri spriedelēt. nu nav tādiem cilvēkiem jālien tādās komitejās, sēdi klusi par deputāti un klusē, vai maz tu ko saproti no izglītīibas sistēmas, visi pretī pedagogi ir maģistri man būtu kauns pat vārdu bilst, kur nu v;el apmeklēt izglītības iestādes un spriedelēt, bet laikam jau mūsu valstī jo lieļāks muļķis jo bāžās lielākā amatā.l

pirms 11 gadiem, 2010.05.07 21:25

Sarunas par dzīvi