Būtiskais nav acīm saredzams 4

Ārija Ceļmillere: "Mēs, protams, varam iedomāties, ka saprotam politiku."
Apes novada domes priekšsēdētājas vietniece Ārija Ceļmillere atzīst, ka šobrīd grūti pilnībā izvērtēt, cik pozitīvas un cik negatīvas sekas radījusi apvienošanās novadā. Tagad viņai jārūpējas par kultūras, sporta un tūrisma aktivitātēm četru bijušo pašvaldību teritorijā, kā arī par šo nozaru attīstību novadā. Turklāt jāpaspēj koordinēt Virešu pagasta pārvaldes darbību.

- Pagājis gads, kopš Virešu pagasts ir iekļauts Apes novadā. Vai var jau vērtēt ieguvumus un zaudējumus?

- Kā visam, tā arī apvienošanās novadā ir savas pozitīvās un negatīvās puses. Turklāt neviens necerēja, ka līdz ar apvienošanos novadā tiks atrisinātas visas problēmas. Aizvadītais gads lielā mērā ir bijusi kā taustīšanās, tāpēc nekur tālu neesam tikuši. Tomēr strādājam, mēģinām saprast, kā būtu labāk tagad, kad daudz kas ir citādi. Kad visu četru bijušo pašvaldību un vēl novada kopējie jautājumi ir jālemj domes sēdēs, darba kārtībā ir 50 un vairāk jautājumu. Tas ir liels darba apjoms, tāpēc man grūti iedomāties, kā ar visu tiek galā lielāko novadu pašvaldībās. Tagad deputātiem jautājumu izlemšanai sēdēs ir vajadzīgs ilgāks laiks, lai gan jautājumu loks nav būtiski mainījies. Pirms novadu veidošanas tika uzsvērts, ka būs mazāk deputātu un varēs ietaupīt līdzekļus. Taču pagasta deputātiem bija vajadzīgs mazāk laika, tāpēc viņiem samaksa nebija lielāka par 10 latiem mēnesī. Tagad tā ir vairākkārt lielāka, tāpēc finansiālu ieguvumu, manuprāt, nav. Turklāt pagājušais gads bija finansiāli smags, sevišķi otrais pusgads, kad novada pašvaldībām tika atņemts paredzētais finansējums. Tad no nabadzīgā pagasta budžeta bija jāsedz arī novada kopējie izdevumi. Tāpēc pagasta pārvalde to beidza ar parādiem. Šis gads ir labāks.


- Novada domes priekšsēdētājas vietniecei ir lielāks darba apjoms nekā bija pagasta padomes priekšsēdētājai?


- Viennozīmīgi ir grūti atbildēt. Tikko man ir beigusies lielāka pauze darbā, jo slimoju un izmantoju atvaļinājumu. Tagad esmu atpūtusies, bet jāatzīst, ka pagājušais gads bija sarežģīts un prasīja saspringtu darbu, daudz spēka un enerģijas. Jaunas struktūras veidošana ir laikietilpīga. Turklāt darbs novadā prasa jaunas zināšanas, jaunas domas un attieksmi. Protams, nepieciešama arī prasme rast kontaktus ar plašāku cilvēku loku.


- Būs pagājuši gandrīz desmit gadi, kopš pirmo reizi tikāt ievēlēta par Virešu pagasta padomes deputāti. Kā tagad vērtējat savu lēmumu iesaistīties pašvaldības darbā?


- Kad kļuvu par deputāti, es strādāju mežniecībā. Joprojām uzskatu, ka manas zināšanas par zemi un mežiem bija noderīgas pagasta pašvaldībā, kuras teritorijā 66 procentus aizņem meži. Tas bija pareizs lēmums, turklāt viss notiek tad, kad tam ir jānotiek.

(Vairāk lasiet 6.augusta "Alūksnes Ziņās")

Komentāri 4

Tā nu tas ir Apes novadā, kad uzrunā vai nu Virešu, vai nu Trapenes pagasta pārvaldes vadītāju, tad saņem atbildi, ka vispirms ir jākonsultējas ar no attiecīgas pašvaldības ieceltu Novada priekšsēdētājas vietnieku....

pirms 10 gadiem, 2010.08.07 21:51

parvaldes vadiitaajs sanjem naudu:))) un veel darba koordinators sanjem naudu:)))

pirms 10 gadiem, 2010.08.07 18:54

Ak vai, tagad beidzot ir JĀSTRĀDĀ... Pirms reformas, tad gan bija labiii...

pirms 10 gadiem, 2010.08.07 12:06

ja deputāts kordinee pagasta parvldes darbu, ko tad dara pārvaldes vaditajs?

pirms 10 gadiem, 2010.08.07 09:46

Sarunas par dzīvi