Cīņa ar sevi

Jau vairākus gadus Alūksnes riteņbraucēju sacensību kalendārā iekļauta dalība kalnu velosipēdistu sacensībās “Elion Estonian Cup” Igaunijā.  Tās piesaista ar kuplo dalībnieku skaitu, spēcīgo konkurenci, augsto organizatorisko līmeni un pozitīvo attieksmi pret sportistiem. Distanču vidējais garums ir 60 kilometri. Trases vijas caur kalnainiem un tehniski sarežģītiem apvidiem.

Šī iemesla dēļ sacensības izvēršas par īstu spēka pārbaudi pat gados jaunajiem un profesionālajiem sportistiem, kas par atbilstošu fizisko sagatavotību un izturību nevarētu sūdzēties. Tomēr Alūksnes novadu sacensībās pārstāv kungi labākajos gados, kam jaunība jau aiz muguras. Tie ir Gunārs Rozenbergs (53), Juris Priednieks (51), Viesturs Kazainis (50) un Guntis Kozilāns (44). Apvienojušies un startējot ar Alūksnes pilsētas riteņbraukšanas kluba “Velo” nosaukumu, viņi šogad par savu mērķi izvirzīja izbraukt visus astoņus “Elion Estonian Cup” posmus.

Piesaista labvēlīgā attieksme

“Gribējām tikt pie krekliņiem,” joko Gunārs. Tos saņem dalībnieki, kuri piedalījušies visos sacensību posmos un veiksmīgi sasnieguši finišu. Krekliņus rotā “Elion Estonian Cup” simbolika, kā arī Igaunijas karte, kurā atzīmētas visas sacensību norises vietas. No visiem četriem Gunārs sacensībās piedalās visilgāk – kopš 2003.gada. Nākamajā gadā viņam pievienojies Viesturs, vēl pēc gada – Guntis, bet kopš 2006.gada, kad Igaunijas sacensībās debitējis Juris, viņi startē četratā. Jau pirmajās sacensībās Gunāru pārsteidzis sacensību augstais organizatoriskais līmenis. Rodas sajūta, ka piedomāts ir pat pie visnenozīmīgākās detaļas. Ja arī rodas neparedzētas problēmas, tās īsā laika posmā tiek atrisinātas.

Tiek saņemta arī pienācīga attieksme pret katra sportisko līmeni. Pat tad, ja dažādu iemeslu dēļ neesi varējis piedalīties kādā sacensību posmā, atgriežoties vari turpināt no tās pašas pozīcijas, kur atradies iepriekšējā reizē. Salīdzinājumam tiek minēts Latvijas SEB kalnu divriteņu maratons. “Atliek izlaist vienu posmu, lai nākamajās sacensībās startētu no pēdējām pozīcijām. Igaunijā ir citādāk,” skaidro Gunārs.

Vairāk lasiet laikraksta "Alūksnes Ziņas" 24.septembra numurā.

Sarunas par dzīvi