Dzied tā, ka “skudriņas skrien” 1

Viņu dzīvi piepilda mūzika - citu dzīvesstilu viņas sev nevar iedomāties. Talantīgās Alūksnes dziedātājas Ieva Bistrova, Eva un Kaiva Molleres nu jau ir izaugušas, tāpat kā viņu grupas nosaukums. Ikdiena un dzīve tagad vairāk ir saistīta ar Rīgu, tomēr sirdī viņas ir tās pašas sirsnīgās meitenes no Alūksnes.

Sarunāt intervijai jaunietes nebija viegli viņu aizņemtības dēļ, bet satikt visas trīs kopā – neiespējami. Eva un Kaiva studē, lai kļūtu par skolotājām. Lai gan pašlaik tiek apgūta vēl tikai bakalaura grāda programma, jau padomā arī studijas maģistrantūrā. “Jāmācās ir daudz, bet – kļūstot par skolotājām, mūsu dzīve arī turpmāk būs cieši saistīta ar mūziku,” saka Kaiva. Ievai vēl pusgads jāmācās, lai absolvētu Latvijas Kultūras koledžu. Apgūstot kultūras menedžmentu, viņa būs specializējusies sarīkojumu vadīšanā. Pēc tam viņas mērķis ir iegūt arī bakalaura grādu. Paralēli tam jaunietes neatstāj novārtā savu sirdslietu – muzicēšanu.

No “Cielaviņām” par “Mia”
Alūksnieši muzikālās meitenes atminas kā ansambļa “Cielaviņas” dalībnieces jau kopš 1999.gada.  Šogad septembrī aprit 11 gadu, kopš jaunietes intensīvi muzicē. Jautātas, kas šos gadus viņas ir noturējis kopā, dziedātājas vienbalsīgi atzīst – mūzika. “Kopā esam mācījušās, izvēlējušās mūzikas ceļu. Mums nekad nav bijusi doma, ka pēc izglītošanās savu ansambli varētu likvidēt, jo tā ir būtiska mūsu dzīves sastāvdaļa,” saka Ieva un Kaiva. Pirms pieciem gadiem nosaukums “Cielaviņas” pārtapa par “Mia”, lai nebūtu tik bērnišķīgs. “Bijām jau lielas meitenes, un šķita jocīgi, ka mūsu uzstāšanos joprojām piesaka kā “Cielaviņas”. Tulkojot no itāļu valodas, “mia” nozīmē ‘mana’,” viņas saka. Kolektīvā jaunietēm ir līdzsvars, jo Eva un Kaiva gādā par muzikālo un vokālo pusi, bet Ieva – par menedžmentu: izdomā un sarunā, kur varētu uzstāties, raksta scenāriju un vada koncertus. Bet visām trim kopā piemīt veselīga paškritika. “Lai arī mums katrai ir savs viedoklis, lieli kašķi nav izvērtušies. Bērnībā gan kašķējāmies, gan draudzējāmies, bet tagad esam izaugušas, cita citu cienām, ir ļoti labas savstarpējās attiecības, esam draudzenes. Eva un Kaiva raksturā ir mierīgākas, es reizēm mēdzu pateikt: nē, tā mēs nedarīsim, bet viņas var arī man nepiekrist. Ja man kas nepatīk, saku tieši. Eva un Kaiva ir jautrākas, visu uztver vieglāk nekā es, jo esmu emocionālāka,” norāda Ieva.

Vairāk lasiet laikraksta "Alūksnes Ziņas" 13.oktobra numurā.

Komentāri 1

Sarunas par dzīvi