Dzimis 4.maijā

Alūksnietis Kristers Sormulis dzimis pirms 20 gadiem 4.maijā – dienā, kad tika pieņemts lēmums par Latvijas neatkarības atjaunošanu. Jaunietis atzīst, ka jūtas pagodināts svinēt dzimšanas dienu valstij tik nozīmīgā dienā, tomēr vairāk viņš to uzskata par nejaušu sakritību.

“Dzimšanas diena ir ierastas svinības, tikai draugi mani parasti “pavelk uz zoba”, ka es esot lielais Latvijas patriots... Es katru gadu priecājos, ka manā dzimšanas dienā vienmēr valstī ir brīvdiena. Ģimenē jokojam, ka man par godu visi pie mājām šajā dienā izkar Latvijas valsts karogu,” saka K.Sormulis. Kristers vērtē, ka lielu izmaiņu šajos 20 gados valstī nav bijis, bet pašreizējo krīzi viņš neizjūt. “Esmu kļuvis vecāks, līdz ar to ir vairāk pienākumu un lielāka atbildības izjūta, bet citādi lielas izmaiņas nesaskatu,” viņš vērtē.
K.Sormulis pērn absolvēja Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāziju un pašlaik mācās Rīgas Tehniskajā koledžā budžeta grupā, lai kļūtu par elektrisko iekārtu speciālistu. “Pēc skolas absolvēšanas vēlētos atrast daudz maz labi apmaksātu darbu Latvijā, jo ārvalstis mani nevilina. Pašlaik mans tēvs strādā Anglijā – esmu bijis pie viņa ciemos, bet patstāvīgi dzīvot un strādāt es tur nevēlētos. Alūksnē ir mani draugi, paziņas, te esmu nodzīvojis 20 gadus. Es labprāt nākotnē strādātu Alūksnē, ja šeit būs darba iespējas,” atzīst Kristers. Brīvajā laikā viņš atpūšas kopā ar draugiem, patīk braukt ar automašīnu

Sarunas par dzīvi