Eņģelis ar zelta balsi 7

Rīt 13 gadus vecajai alūksnietei Amandai Bašmakovai gaidāma rūpju pilna diena. Dienas vidū viņa steigsies uz “Sapņu fabriku”, kur paredzēts mēģinājums LNT šova “Latvijas zelta talanti 2010” finālam, kurā tiks noskaidrots Latvijas apdāvinātākais, spilgtākais un skatītāju mīlētākais talants. Amanda iekļuvusi labāko sešniekā, kas cīnīsies par šova galveno balvu – 5000 eiro.

Dalībnieku kopējais uznāciens uz skatuves un noiešana; katra individuālie priekšnesumi; finālistu sveikšana; skatītāju balsojuma rezultātu paziņošana; organizatoru veidotās videointervijas – tiks izmēģināts viss, ko televīzijas skatītāji varēs redzēt šova tiešraidē vakarā. Vēlāk Amanda strādās ar savu vokālo pedagoģi Tatjanu Koroļovu. Sekos mirklis atpūtas, lai pēc tam ar jaunu sparu turpinātu gatavošanos vakara pasākumam. Amanda ļausies profesionālu grima mākslinieku meistarībai. Pirmo reizi tiks pielaikots no Alūk­snes atvestais priekšnesuma tērps, ko veidojusi Solvita Bērziņa. Tas tapis šīs nedēļas laikā speciāli šova finālam. Gaidot savu uzstāšanos, Amanda sekos līdzi konkurentu sniegumam. Izskanot viņas vārdam, caur ķermeni izskries uztraukuma trīsas. Jau mirkli vēlāk viņa atradīsies uz skatuves, lai apburtu skatītājus ar savu lielo talantu – dziedāšanu.

Mācās sadzīvot ar skatuvi
Amanda pauž pārliecību, ka, ja gribi attīstīt un pilnveidot sevi, ar talantu vien nepietiek. Nepieciešams pastāvīgs darbs pie tā izkopšanas, kā arī jāmeklē arvien jaunas iespējas, lai paveikto parādītu plašākas publikas acīm. “Viens ir tas, kā tu dziedi mājās, bet pavisam kas cits – kad tevi vēro tūkstošiem skatītāju,” skaidro Amanda. Skatuves pieredzi viņa guvusi neskaitāmos konkursos un koncertos gan Latvijas, gan starptautiskā līmenī.

Sevišķi bagātīgs bijis šis gads. Ar panākumiem meitene piedalījusies konkursos Minskā (Baltkrievija), Jaltā (Ukraina), Maskavā (Krievija). Viņai izdevies izturēt starptautiskā konkursa “Jaunais vilnis” nacionālo atlasi un kļūt par Baltijas atlases finālisti. Par vasaras spilgtākajiem notikumiem kļuvusi uzstāšanās kopā ar Liepājas simfonisko orķestri, kā arī piedalīšanās Siguldas Opermūzikas svētkos. Šī pieredze ļāvusi pilnveidot talantu, kas visā savā krāšņumā uzplaucis šova “Latvijas zelta talanti 2010” laikā.

Vairāk lasiet laikraksta "Alūksnes Ziņas" 5.novembra numurā.

 

Komentāri 7

kkk

Kleita tiešām neizdevusies,meitenei nepiemērota.Tāds iespaids,ka bērns pataisīts par nezkādu skatuves mākslinieci,sakrāsota.Paspēs,lai tagad izbauda bērnību!Bet ne jau viņa tur pie vainas.

pirms 10 gadiem, 2010.11.08 00:20

Tipsis

Par kleitu taisnība un arī par dziesmas tēmu. Bet izpildīja lieliski! Tikai varēja kaut ko tikpat labu, bet bērna vecumam piemērotu atrast.

pirms 10 gadiem, 2010.11.08 00:01

ix

Meitene tiešām jauka,skaisti dzied,skaistas kustības,bet finālā tiešām varēja meitenīgāku kleitiņu,nevis šā du vedējmātes kleitu,arī dziesma skaista,bet meitiņai tikai 13 gadi,vai atstātas sievietes cīņa par savu mīļāko bija pareizākā tēma?Turu īkšķi par turpmakiem panākumiem,nešaubos,ka tādi būs,ja vecākiem pietiks naudas!!!

pirms 10 gadiem, 2010.11.07 17:59

Fane

Lepojamies ! Bet zelta vārdi un pateicība ir jāsaka vecākiem un visai viņu ģimenei, vecvecākiem,viņu uzņēmībai, un galvenais materiālajam atbalstam.Lai dzīvo AMANDA!!!
Lai dzīvo Alūksne!!! Lai dzīvo Talantīgie pedagogi Alūksnē!!!

pirms 10 gadiem, 2010.11.07 12:33

...paldies Solvitai Bērziņai par tērpu!!!
Amanda turies!!!

pirms 10 gadiem, 2010.11.05 18:00

Sarunas par dzīvi