Gaida likteņa pavērsienu 11

Alūksnietes Guntas Ļuļes dzīvē pašlaik ir lielu pārmaiņu periods – viens dzīves posms, kas saistīts ar darbu kā Alūksnes rajona padomes izpilddirektorei, ir beidzies, un sāksies jauns, kas pašlaik ir nezināms. Ja jaunajā gadā daudzi apņemas sākt jaunu dzīvi, izsaka kādu solījumu sev, tad G.Ļuļei nosacīti jaunu dzīvi būs jāsāk neatkarīgi no viņas vēlmēm – jāmeklē jauns darbs, jāiejūtas jaunā darba kolektīvā un jāmaina ierastais ikdienas ritms.

- Cik gadi no Jūsu darba mūža veltīti rajona padomei?
- Kā izpilddirektore strādāju 11 gadus. Bet  - viss, kas notiek, notiek uz labu, tādēļ jaunās pārmaiņas savā dzīvē sagaidu pat ar nelielu ilgošanos, jo šķiet, ka esmu aizsēdējusies – pašvaldībā kopumā ir nostrādāti 25 gadi. Bet es ne brīdi netiku izjutusi rutīnu vai vienveidību, jo ir mainījušies amati, pienākumi, likumdošana. Esmu devusi pamatu daudzām institūcijām, kuras ir sākušas strādāt un jau beigušas strādāt mūsu pusē. Biju klāt, kad likvidējās obligātais kara dienests, padomju armija un sākās alternatīvais dienests. Vienmēr uz darbu esmu nākusi ar prieku un strādājusi kopā ar jaukiem kolēģiem. Esmu ļoti laimīga, ka dzīve man devusi tādu iespēju.

- Tauta runā: lai gan esat bijusi izpilddirektore, tomēr vienmēr stingru roku pielikusi arī rajona padomes vadīšanā...
- (Smejas). Ko nozīmē pielikt stingru roku? Tas nozīmē būt iekšā procesos un neskatīties uz lēmumu pieņemšanu no malas. Reizēm manas domas ir bijušas citādākas nekā priekšniekiem, bet es dziļā cieņā noliecu galvu visu manu bijušo priekšnieku priekšā – viņi ir pratuši uzklausīt, argumentēt savu viedokli un prasījuši argumentāciju arī man.
Stingru roku es varbūt esmu pielikusi naudas “raušanā” uz rajona pusi pēdējo četru gadu laikā. Mēs reizēm pārāk vieglprātīgi domājam, ka gan jau viss notiks, gan jau Rīgā sapratīs, gan jau nauda būs. Alūksni parasti salīdzina ar Gulbeni un pārmet, ka tur kaut kas ir, bet Alūksnē nav, ka neviens neko nedara, bet – ir jāpaiet zināmam laikam, lai cilvēks ieraudzītu durvis, pa kurām jāieiet. Ja Gulbenes rajonā vadība jau gadu desmitiem strādājusi un zina, kur klauvēt un ko gaidīt, tad viņai arī uzticas. Ja pie mums notiek straujas vadības maiņas, paiet laiks, kamēr katrs atrod īstās durvis un pierāda, ka viņš ir uzticams, bet brīdī, kad jāsāk gaidīt atdeve atpakaļ, viņa vietā jau ir cits un – nekā! Turklāt korumpētība nav nemaz tik augsta, kā visiem šķiet. Finansējuma piesaiste rajona institūcijām no manis nav prasījusi melus, finanšu mahinācijas, nemaz nerunājot par kukuļdošanu. Kas neriskē, tas nedzer šampanieti! Mans pirmais projekts bija 412 latu apmērā 2003.gadā, pēdējie vēl tiek īstenoti, bet nekad nevar teikt, ka pie projekta cilvēks strādā viens. Nozīmīgākie ir valsts investīciju projekti vakarskolai, Gaujienas internātpamatskolai.

Vairāk lasiet 8.janvāra laikrakstā "Alūksnes Ziņas".

Komentāri 11

Tā ga!

Tikai citos rajonos bijušajiem priekšsēžiem vieta atradās, bet Alūksnes rajonā neatradās, Ļuļei vajadzēja izpilddirektores amatu. Bet Jurča ar to padzīšanu ir tikai simtkārtīga vinnētāja. Dievs zina ko dara.
Tagad arī Lielmanei vieta neatradās, jo viņa ir varošāka, zinošāka un gudrāka par lielāko daļu kretīniņu, vismaz ir redzami un paliekoši viņas darba rezultāti. Nožēlojami, lai neteiktu vairāk.

pirms 10 gadiem, 2010.01.10 13:29

Novadu veidoja pilsēta un pagasti un pirmkārt darbs bija jāpiedāvā tur strādājošiem. Jau tā ievēlētie pagastnieki savējos piečakarēja, ņemot darbā rajona padomes kadrus.

pirms 10 gadiem, 2010.01.10 00:52

Rajonu padomju priekšsēdētājus, tajā skaitā arī Jurču, gan neizēd vai neizmet! Šīm vēlētajām amatpersonām vienkārši beidzas pilnvaru termiņš. Nāk jaunas vēlēšanas un ievēl citus...
Te viens raksta - "Gunta Ļuļe bija viena no tām,kas nešķiroja cilvēkus ,viņai vienmēr atlika laika ar cilvēkiem izrunāties,vai viņa skrēja darba darīšanās,vai uz kādu sapulci Guntas kundze nekad neatteica un vienmēr cilvēkus uzklausīja.Paldies viņai par to.Tikai žēl ka tādam cilvēkam neatradās novada domē vieta." ... tādēļ jau arī neatradās!

pirms 10 gadiem, 2010.01.09 21:46

Rajona padome jau nebija jārisina klasiskās pašvaldību komunālās un citas problēmas. Rajona padome jau bija tikai naudas sadalīšanas institūcija.

pirms 10 gadiem, 2010.01.09 18:50

Rajonā ir bijis daidz visādu darīšanu, Guntu vienmēr redzēju smaidīgu ,laipnu un ja bija darīšanas pie viņas,tad viss bija pieklājīgā formā un bija zinoša, paldies viņai par paveikto darbu, lai arī veicas turpmāk.

pirms 10 gadiem, 2010.01.09 15:19

Tā gan!

Lai šī tagad atceras vien, kā pati izrīkojās ar bijušo rajona padomes priekšsēdētāju V.Jurču! Izēda ka nemetas. Nevienā rajonā tā neizrīkojās kā te. Tagad pašai ceļŠ zem kājām. Dots devējam atdodas.

pirms 10 gadiem, 2010.01.09 12:36

Dzidra

Visu cieņu Ļuļes kundzei. Tiešām kompetenta un iejūtīga. Nemaz nevar salīdzināt ar to uzpūtīgo un iedomīgo lauķi kura sēž novadā un iedomājas sevi par pasaules nabu!

pirms 10 gadiem, 2010.01.09 12:26

.....

Vispirms vajag paskatīties katram pašam uz sevi un tad apriet otru.

pirms 10 gadiem, 2010.01.09 11:26

Ak šausmas - mūsu izcilos alūksniešus... Tiklīdz parādās kāds normāls raksts par normālu cilvēku - sākas saplosīšana...Ir gan mums kristāldzidri cilvēki kuri par jebko kas neliekas viņuprāt labs, sāksies samazgas....Kā Jūs varat dzīvot ar tādu domāšanu???

pirms 10 gadiem, 2010.01.09 10:40

Kāpēc tizla? Gunta Ļuļe bija viena no tām,kas nešķiroja cilvēkus ,viņai vienmēr atlika laika ar cilvēkiem izrunāties,vai viņa skrēja darba darīšanās,vai uz kādu sapulci Guntas kundze nekad neatteica un vienmēr cilvēkus uzklausīja.Paldies viņai par to.Tikai žēl ka tādam cilvēkam neatradās novada domē vieta.

pirms 10 gadiem, 2010.01.09 10:05

Sarunas par dzīvi