Iekaro savu vietu

Nākamajā sestdienā Alūk­snes tautas namā notiks koncerts, kurā uzstāsies Alūksnes mūzikas skolas bijušie audzēkņi, kas savu dzīvi nolēmuši saistīt ar mūziku. Viens no tādiem ir Ritma un mākslas studijas dibinātājs Mārcis Kalniņš, kurš atgriezies dzimtajā pusē, lai savas prasmes nodotu citiem. Tiesa, kā atzīst alūksnietis, izvēle savu dzīvi saistīt ar mūziku nākusi negaidīti. Absolvējis Alūksnes mūzikas skolas klavieru nodaļu, viņš pievērsies bērnības sapnim par bungu spēlēšanu.

- Viss sākās ar Alūksnes orķestri, kura vadītājs bija padzirdējis par manu ieceri mācīties bungas. Sāku ar tamburīna sišanu un trijstūrīti. Pēc tam mani piesēdināja pie lielajām bungām, un tā tas aizgāja. Arī pats mājās savācu no dažādiem cilvēkiem bungu komplektu, lai pašmācības ceļā varētu pilnveidoties. Tobrīd dziedāju arī Alūksnes skolotāju korī “Atzele”, kura diriģents Jānis Baltiņš strādā Jāzepa Mediņa Rīgas mūzikas vidusskolā. Kad vienā no kora koncertiem piespēlēju uz bungām, viņš ieminējās, vai nevēlos turpināt mācības mūzikas vidusskolā. Man atsūtīja iestājeksāmeniem nepieciešamās prasības, kur vajadzēja sagatavot divus skaņdarbus. Par manu pirmo skolotāju kļuva Jānis Špacs Siguldā, pie kura piebraukāju, lai sagatavotos eksāmeniem. Laika nebija daudz, taču viss beidzās labi, un tā es no Alūksnes vidusskolas 10.klases sāku mācības mūzikas vidusskolā. Nomācījos trīs gadus un pārgāju uz Jeglavas mūzikas vidusskolu, ko pagājušā gada vasarā pabeidzu.

- Alūksnē spēlēji orķestrī un kopā ar vietējiem jauniešiem spēlēji grupā kā bundzinieks. Bijuši arī daži neparasti projekti, kā, piemēram, spēlēšana kopā ar kokļu ansambli un saksofonu. Kur vēl esi paspējis iesaistīties?
- Nu, ar orķestri un grupām viss arī sākās. Vēlāk koledžas laikā esmu spēlējis simfoniskajā orķestrī, bet pēc tam Raita Ašmaņa vadītajā Jelgavas bigbendā. Gandrīz gadu tur nospēlēju. Koncertējām kopā ar Intaru Busuli, Normundu Rutuli un citiem pazīstamiem dziedātājiem. Ir sanācis arī TV3 šovā “Dejo ar zvaigzni” piespēlēt. Bijušas dažādas balles un koncerti, tā ka interesanti ir gājis. Tagad esmu šeit, pirmo reizi izmēģinot, kā ir mācīt citus.

Vairāk lasiet laikraksta "Alūksnes Ziņas" 15.janvāra laikrakstā.

Sarunas par dzīvi