Jādomā bija par izdzīvošanu 35

„Man nepatīk izrādīt emocijas uz āru. Jā, ir brīži, kad jūtos sagrauta un ir ļoti smagi, tomēr pārējiem tas nav jāzina,” saka Alūksnes novada domes deputāte Valda Zeltiņa.

Šos vārdus deputāte attiecina uz pēdējo pusgadu, kas bijis „vienkārši neizturams”. Neilgi pēc februārī notikušās priekšsēdētāja vietnieka maiņas viņa ilgāku laiku atradās uz slimības lapas. Šajā laikā tika izsludināts konkurss uz Alūksnes novada pašvaldības Plānošanas un attīstības nodaļas vakanto vadītāja vietu, lai gan oficiāli V.Zeltiņa vēl atradās amatā. Atgriežoties darbā pēc pāris mēnešu slimošanas, deputāte iecelta par Kultūras un sporta nodaļas kultūras darba speciālisti – amatā, uz kuru vēl pirms dažiem mēnešiem bija izsludināts konkurss, bet uz kuru pieteikušies pretendenti nemaz netika vērtēti, aizbildinoties ar neskaidrību, vai vispār šāda štata vieta maz vajadzīga.

Izdzirdot uz sevi vērsto apzīmējumu „viena no skandalozākajām deputātēm Alūksnes novada domē”, viņa iesmejas – kad nolēmusi kandidēt pašvaldību vēlēšanās, ne prātā nav nācis, ka viss izvērtīsies tā, kā tagad. Pirms sarunas deputāte brīdina: apkārt valdošo intrigu un negāciju dēļ par šo to šobrīd vēl nevēlas atklāti runāt. Jā, jautājumā par priekšsēdētāja vietnieka maiņu balsots pretēji sevis pārstāvētās partijas biedriem. Arī darbs Plānošanas un attīstības nodaļā beidzies ar fiasko, kam punkts pielikts visnotaļ aizskarošā veidā. Savukārt pie kultūras darba speciālistes amata viņa tikusi politiska lēmuma rezultātā, lai gan tas nav bijis pašmērķis.

“Novada domes vadība izteica piedāvājumu un es piekritu. Man vienkārši nebija izvēles. Arī es esmu cilvēks, kam ir ģimene, kam jādomā par izdzīvošanu. Ja amatā jau būtu apstiprināts cilvēks, tad varbūt rīkotos citādāk, taču, tā kā pastāvēja doma štata vietu vispār likvidēt, nejūtos kādam kaut ko atņēmusi. Zinot, kāds Alūksnes novadā ir darba tirgus, nevarēju atļauties domāt, kā tas izskatīsies no malas. Arī deputātiem gadās apstākļi, kad nākas pieņemt pretrunīgus piedāvājumus,” atzīst V.Zeltiņa.

Vairāk lasiet laikraksta “Alūksnes Ziņas” 11.jūnija numurā.

Komentāri 35

Pilnīgi piekrītu "nabago ļaužu aizstāvim" -LIEKULE IR ZELTIŅA. TAS VIŅAS STULBUMS PA VISĀM MALIŅĀM SPIEŽAS ĀRĀ!!!

pirms 10 gadiem, 2010.06.18 10:29

Nabago ļaužu aizstāvis visiem liekuļiem

Par visiem nezinu teikt, bet par sevi. 1) esmu gan ziedojis, pat vairāk nekā tu domā. Protams, mazāk, nekā gribētos. 2) tādā veidā var pieņemt jebkuru darbu, ne to, kur vajag speciālas zināšanas un - kā Kultūrā - arī talantu. 3) LAI CILVĒKS, PAT JA PIEŅĒMIS PIEDĀVĀJUMU, NERUNĀ PAR IZDZĪVOŠANU, JA VIŅA MATERIĀLAJĀ STĀVOKLĪ ŠĀDI VĀRDI IR ŅIRGĀŠANĀS PAR TIEM, KURI PATIESI CĪNĀS PAR IZDZĪVOŠANU. 4) NETĪKSMI IZRAISA TAS, KA ŠIS AMATS IR JŪDAS GRASIS PAR NODEVĪBU. Ar asprātību spīdēt nemēģināju. Rakstīju, kā tajā brīdi domas rosījās. Bet atņemts ir gan daudziem. Vai esi piedzīvojis situāciju, kad parādi komandē nepraša, bet tev jāklausa, pat, ja ūdeni liek nest sietā...

pirms 10 gadiem, 2010.06.15 23:17

visiem liekuļiem

nabago ļaužu aizstāvi, Tu pat latiņu neesi ziedojiis nevienam nabagam, varu saderēt. Pašam liekas, ka asprātīgi esi uzrakstījis? Un visi pārējie, kas tik aizrautīgi rej, vai jūs vispār reāli domājat? Tik izrauj no konteksta teikumu un nu tik skrubināt "kauliņu". Ir radīta darbavieta, cilvēkam piedāvā, cilvēks pieņem. Tad jau viņa būtu nenormāla, ja nepieņemtu. Jūs nepieņemtu????? Liekuļi. Ne jau viņa pati radīja šo darbavietu, lai varētu izdzīvot. Man ir pilnīgi vienaldzīgas šī atgadījuma aizkulises, neinteresē arī pati Zeltiņa un viņas darbavieta. Manis pēc viņi visi tai domē vai kur- var iet sevis pēc, bet cilvēki, ko jūs rejat, ja paši viņas vietā rīkotos tāpat. Un tikai nevajag apgalvot pretējo, jo cilvēka dabā ir izdzīvošanas instinkts. Un kas ir galu galā noticis, kādam ir kaut kas atņemts? Lai cilvēks strādā un pierāda sevi.

pirms 10 gadiem, 2010.06.15 00:01

Nabago ļaužu aizstāvis

Ļ.cien Zeltiņas kundze! Lūdzu neņemiet pie sirds un stāviet pāri šiem skaudīgo, neganto ļaužu uzbrukumiem! Es, kā patiess nabagu aizstāvis un jūsu cienītājs, piedāvāju jums ikmēneša pabalstu gada garumā no savas 200 latu mēnešalgas (ap latiņi 35), kas varbūt palīdzētu jūsu ģimenei pārdzīvot šo grūto laiku. Tālab lūdzu nopublicējiet portālā kādu no jūsu bankas konta numuriem, lai varu sākt palīdzēt nekavējoši, kamēr vēl nav par vēlu. Ja darbiņš būs arī nākamgad, nepametīšu jūs likteņa briesmīgajās ķetnās - centīšos atlicināt par pāris latiem vairāk. Vēl esmu nodomājis dibināt jūsu ģimenes atbalsta fondu un iesaistīt tā darbībā plašas masas, tad varētu braukt pa visu Latviju vākt ziedojumus. Centīšos uzņemt kontaktus ar Katrīnu Pasternaku - varbūt izdosies uztaisīt kādu labestības akciju TV. Neskumstiet, mēs jūs nelaimē nepametīsim! Nepametiet tikai mūs!

pirms 10 gadiem, 2010.06.14 23:31

es arī...

Es gribu izdzīvot!
Vakar griezu rasolu!Ņemsiet pat ķirurgu?
Vakar dzērumā uzkritu ģitārai - ņemsiet par mūzikas skolotāju?
Aizvakar krāsoju žogu - ņemsiet par arhitektu?
Kas tā par modi, ka nosauktajiem speciālistiem ir jābūt tiesām speciālistiem un jāiet kursi...
Bet valdībai - tikai vajdzība izdzīvot?

pirms 10 gadiem, 2010.06.14 18:26

zxcv

"Arī es esmu cilvēks, kam ir ģimene, kam jādomā par izdzīvošanu." Te parādās cilvēka daba. Lielākā daļa laikam taču šādos apstākļos neies bļaut un piketēt ar saukļiem: "esmu nepiemērots savam amatam, " "man darba pienākumus pildot ir pārāk daudz brīva laika," "man par daudz maksā," "mans amats tā īsti nemaz nav nepieciešams" vai tml. Laikam taču jautājums pa lielam ir par sabiedrības vērtībām, par principiem. Daudzi grib burbuļvannu šeit un tagad, galvenais - ja ne vieta zem saules, tad vismaz silta vietiņa, neskatoties ne uz ko. Stāsta varone ir no tiem, kam sirdsapziņa nav augstā vērtē, ka tikai pašai labi!

pirms 10 gadiem, 2010.06.13 03:17

"Tā kā pastāvēja doma kultūras darbinieka štata vietu vispār likvidēt, nejūtos kādam kaut ko atņēmusi" - tā V. Zeltiņas kundze. Jautājums kāpēc likvidēt? Vai te nav jāiemet akmens izpilddirektores (no Preiļiem) dārziņā. Vienalga kam, tikai ne zinošam, sava amata pratējam...

pirms 10 gadiem, 2010.06.12 21:28

"Tā kā pastāvēja doma kultūras darbinieka štata vietu vispār likvidēt, nejūtos kādam kaut ko atņēmusi" - tā V. Zeltiņas kundze. Jautājums kāpēc likvidēt? Vai te nav jāiemet akmens izpilddirektores dārziiņā (no Preiļiem). Vienalga kam, tikai ne zinošam, sava amata pratējam...

pirms 10 gadiem, 2010.06.12 21:21

Nesaprotu

Vai tiešām viņiem liekas, ka visi apkārtējie ir stulbi!!???? Nu var jau liet, bet tak ar sajēgu... nu ja, bet par, ko gan ir runa!!!!

pirms 10 gadiem, 2010.06.12 16:43

pret TP

Slinkākais un glupākais deputāts šajā sasaukumā! Tas ir viennozīmīgi!

pirms 10 gadiem, 2010.06.12 15:54

Tiem nebija jādomā par izdzīvošanu,jo viņi nebij deputāti un naudiņu viņiem nevajadzēja...

pirms 10 gadiem, 2010.06.12 15:53

Ar kādu mašīnu rullē nabaga izdzīvotāja ? Derdzas man šī mamzele...

pirms 10 gadiem, 2010.06.12 15:35

...

Agrākos, laikos, ja slimības lapas laikā klīda ielās, ballēs, humpalās - tā, saucamais slimnieks, lapu pārtrauca un nauda bija jāatmaksā, tagad ir zelta laiki šādiem ļaudīm...
Kārtējais ārprāc, ko pārsvarā izmanto naudīgie ļaudis, jo dakters bez naudas šādas lapas nepagarinās...

pirms 10 gadiem, 2010.06.12 14:44

Neesmu Zeltiņas kundzes atbalstītājs, bet nevar noliegt, ka viņa uz Adlera kunga paveiktā fona nobāl. Vnk, ja Zeltiņas kundze domājusi par pašlabumu, nevienu tiešā veidā neaizskarot, tad Adlera kungs tam visam piedevām vēl ir nomelnojis gandrīz 30 darbinieku lielu kolektīvu, radījis liekus sirdsdēstus cilvēkam savā vietā un, neskatoties uz to, ka viņa veikums atzīts par vairāk nekā nepamatotu, neprotas iedarbināt savu smadzeni, lai tā arī pateiktu - esmu kļūdījies. Tak par to slimošanu taisnība. Cerams, mūzikas skolas direktorei pietiks spēka un uzņēmības iesūdzēt Dzintaru Adleru tiesā, lai piedzītu morālo kompensāciju un saņemtu tiesas spriedumu par veselības atjaunošanai nepieciešamo izdevumu segšanu no vaininieka puses.

pirms 10 gadiem, 2010.06.12 14:10

ĀRPRĀTS!

"Jādomā bija par izdzīvošanu." Kur vēl trakāk!!! Un pāris ļaužu te ļaujas jūsmot par šo izmesto "naivuma" kumosu! Tātad deputāti savu misiju uztver tikai un vienīgi kā priekšrocību ērtāk tikt pie izdzīvošanas siles nekā pērējiem cilvēkiem! Vai apjēdzat, kas šai intervijā nāk ārā? Pat nekaunoties par to. Un runā madāma , kurai aiz izdzīvošanas vārda slēpjas nevis tiešām izdzīvošana, bet iespēja baudīt vai nebaudīt lieku luksusu dzīvē. Tāpat par slimošanu - kad kādam citam cilvēkam tiešām vajag valsts atbalstu smagā brīdī, tad ir simts un tūkstoš pierādījumi jāvāc, bet kad apķēzījusies valsts darba "speciāliste" vienkārši grib nolīst dūņās, lai klusi pārlaistu šmuces laiku un sagaidītu ar nodevību nopelnīto krēslu, tad var ilgi maksāt slimības pabalstu veselam, ceļot un izklaidēties spējīgam cilvēkam. Kur te mūsu valstī var pietikt naudas patiesām vajadzībām? Vai varbūt slimniece bija bezalgas atvaļinājumā? Tad sirsnīgi atvainojos.

pirms 10 gadiem, 2010.06.12 13:37

Precīzs trāpījums! Ja šī kundze vēl protas kauna un neliedzas savas vainas, tad kāds cits kolēģis ir tik augstās domās par sevi, ka pat pēc iebikstīšanas ar pirkstu acī neredz pieļautās kļūdas. Tādā ziņā cepuri nost V.Zeltiņas priekšā. Atliek vēlēt, lai līdz šim sastrādātie nesmukumi vairs netiktu papildināti ar jauniem.

pirms 10 gadiem, 2010.06.12 12:32

Alūksnieši vai ne alūksnieši, kas vēl esam palikuši Alūksnē, un tās novadā, vienojamies, lai Alūksnes novadam būtu labāk. Un V. Zeltiņas kundzei izturību par drosmii. Citāts no raksta: "Tā kā pastāvēja doma kultūras darbinieka štata vietu vispār likvidēt, nejūtos kādam kaut ko atņēmusi". Un varbūt V. Zeltiņas kundze vēl varētu pastāstīt "par šo to"...

pirms 10 gadiem, 2010.06.12 12:05

Bēdīgi, ka mazajai Alūksnei un tās novadam vajag bīdīt lielo politiku. Mans, kā vēlētājas, naivais uzskats, ja politiķi vienotos, tad Alūksnei un tās novadam būtu lielāks labums. Pilnīgi piekrītu vienā no portāliem, zem segvārda "alūksniete", ka Alūksnē valda nealūksnieši....

pirms 10 gadiem, 2010.06.12 08:47

Njaaa.. Nācās mazliet pārdomāt un pārvērtēt, kādu blici esam savēlējuši un kurš no visiem nes lielāku ļaunumu. Tas, kurš bīda lielo politiku un tīšā vai netiešā veidā iejauc tajā citus, tas, kurš mēģina jamo atdarināt, pēc sava ģīmja un līdzības smalkumu aizstājot ar zemiskumu un prastumu, vai tas, kuram par maz viltības un gudrības, lai pārspētu abus iepriekšējos, tāpēc ņem pretī jebkuru piedāvāto iespēju ar ticību & cerību, ka tādā veidā spēs paveikt kaut ko labu un paliekošu.
Ideālajā variantā būtu labi, ja domē nebūtu neviens no šiem tipāžiem, tomēr, ja jāizvēlas, kā pirmo no saraksta svītrotu vidējo.

pirms 10 gadiem, 2010.06.12 01:19

Sarunas par dzīvi