Jānim Lielmanim patīk dzīvot Liepnā

Liepnenietis Jānis Lielmanis lepojas, ka dzīvo Liepnas pagastā, kur ir arī viņa radinieki un draugi. Pašlaik viņš mācās Liepnas vidusskolas 12.klase. Viņš ir viens no skolēniem, kas ieteikts konkursa“Latvija. Nākamie 90” Alūksnes rajona kārtai. Jaunietis atzīst, ka ir sabiedriski aktīvs, izpalīdzīgs un atsaucīgs, tādēļ arī ieteikts konkursam.

J.Lielmanis pirms diviem gadiem ir absolvējis Jaunannas mūzikas un mākslas skolas Liepnas mācību punktu. Viņa diplomdarbs - “Gaisma no laternas” - ir skatāms Liepnas vidusskolā. Tajā attēloti 12 tauriņi, kas simbolizē 12 klases. “Tauriņi lido uz gaismu, bet gaisma simbolizē mūsu skolu. Gleznā simboliski attēlota izglītības iegūšana. Pēdējais tauriņš ir uzgleznots tā, ka daļēji jau ir “izlidojis” no gleznas – ar vienu kāju jau lielajā pasaulē,” stāsta J.Lielmanis.

Arī nākotni jaunietis vēlas saistīt ar mākslu, studējot interjera dizainu. “Apšaubu, ka pēc studijām atgriezīšos dzīvot Liepnā, jo diez vai šeit būs pieprasīta interjera dizainera specialitāte. Ja būtu darbs, tad noteikti šeit atgrieztos, jo man patīk dzīvot Liepnā, patīk pagasta iedzīvotāji. Visus gadus esmu dzīvojis Liepnā – esmu tā saucamais vietējais. Liepna ir samērā kluss pagasts, tomēr arī šeit notiek dažādas aktivitātes, tostarp diskotēkas un ballītes,” atzīst J.Lielmanis.

Viņš secina, ka daudzi dodas laimi meklēt uz ārzemēm. “Manuprāt, Latvija ir mūsu dzimtene un dzīvot šeit ir labāk, nekā kādā citā valstī. Iespējams, citur būs lielāka darba alga, bet nauda ne vienmēr ir svarīgākais. Es nepieļauju domu, ka varētu dzīvot ārvalstīs, jo esmu savas zemes patriots. Vienīgi – ja būtu kādi nepārvarami apstākļi, tad dotos dzīvot citur,” spriež J.Lielmanis.

Viņš vēlas, lai Latvija attīstās, kļūst spēcīgāka un skaistāka, lai daba būtu tīrāka. “Gribētos, lai līdzcilvēki ir labāki, laipnāki, līdzjūtīgāki viens pret otru, jo dažreiz ir tā, ka kaut kas notiek, bet cilvēkam neviens lāgā negrib palīdzēt. Un ne vienmēr arī draugi šādās reizēs ir atsaucīgi,” saka jaunietis.

Sarunas par dzīvi