Katru izrādi sāk no nulles 4

Šogad Vidzemes reģiona amatierteātru skates labākā aktiera tituls atceļojis uz Alūksnes pusi. To saņēmis Armands Augstkalns par Taukšķa lomu Alsviķu teātra studijas izrādē “Pēc pirmā mītiņa”. Skatē viņš spēlēja arī otrā no Alūksnes novada izvirzītajā iestudējumā – Ulda Sedlenieka Alūksnes Tautas teātra “Slieksnis” izrādē “Kalmāru konservi”.

Tieši ar šo kolektīvu aktieri saista visilgākā sadarbība: pirms 30 gadiem tas kļuvis par pirmo vietu, kur izmēģināta teātra spēle. Toreiz atnākt līdzi uz mēģinājumu viņu pierunājusi kāda radiniece. Sākumā spēlēts epizodiskās lomiņās, bet vēlāk jau piešķirtas lielākas lomas. Pēc četru gadu ilgas darbības Armands pievērsies citām radošajām izpausmēm, līdz 1997.gadā viņš atgriezies kolektīvā, kur turpina spēlēt joprojām. Sadarbība ar Alsviķu teātra studiju aizsākusies pirms dažiem gadiem, kad tā režisore Monika Upeniece lūgusi viņu izlīdzēt un nospēlēt kādu lomu, kurai nav varēts atrast aktieri. “Viņa ir mūsu pašu bijusī aktrise, ar kuru savulaik kopā spēlēts. Nu, kā gan es varēju atteikt?” nosmejas Armands. Tiesa, neatkarīgi no tā, kurā kolektīvā tiek spēlēts, svarīgāka par visu esot vajadzība pēc atrašanās uz skatuves. - Tie, kas saindējušies ar skatuvi, sapratīs, kas tā ir par narkotiku. Ar to vairāk vai mazāk visu mūžu esmu bijis saistīts. Sākot no sarīkojuma dejām skolas gados, vēlāk dejojot tautiskajās dejās, pēc tam pāris gadus vienā ansamblī spēlējot, bet tagad darbojoties teātrī. Domāju, ka no katras jomas esmu paņēmis labāko, kas tajā ir, veidojot savu attieksmi pret skatuvi kā tādu. Tā ir pavisam cita pasaule! Piemēram, pirms dažiem gadiem man bija problēmas ar veselību, taču, kad iznācu uz skatuves, visas sāpes un nebūšanas aizmirsās. Tajā brīdī pieķēru sevi pie domas, ka ārpus skatuves tu vari būt šāds vai tāds, taču tur sākas pilnīgi cita dzīve. Vairāk lasiet laikraksta "Alūksnes Ziņas" 26.februāra numurā.

Komentāri 4

yyy

Arī šis puisis ,laikam, skrien uz mēģinājumu no parasta darba , ne jau no relaksācijas zāles.

pirms 10 gadiem, 2011.03.14 15:31

yyy

Arī šis puisis ,laikam, skrien uz mēģinājumu no parasta darba , ne jau no relaksācijas zāles.

pirms 10 gadiem, 2011.03.14 15:31

DA K`ADA TAM NOZĪME GALVENAIS KA IR MALACIS aRMAND!!!

pirms 11 gadiem, 2010.02.28 12:54

A

Izcils aktieris! Tikai nesaprotami kā var vienādi vērtēt izrādes, kurās spēlē lauku puiši, kas atskrējuši uz mēģinājumu no gatera vai meža darbiem, ar cilvēku kurš tautas teātrī spēlē no 1997. gada ????

pirms 11 gadiem, 2010.02.26 10:49

Sarunas par dzīvi