Katru rītu sāk ar lūgšanu

Adventes laikā arī pededziete Inese Volšteine nedaudz apstāsies ikdienas steigā un ļausies pārdomām un lūgšanām... Par to, kāds pašai bijis aizvadītais gads, ko vēlētos paveikt turpmāk, par garīgām vērtībām, cilvēka spēju piedot un par tiem, kuriem nepieciešama palīdzība.

Bērnību un jaunību Inese ir pavadījusi Pededzes pagastā, vecmammas “Cīruļu” mājās, bet tagad viņas ģimenes mājām Pededzē dots šāds pats nosaukums. Inese smaidot atzīst, ka ir spītīga un, ja ko ieņēmusi galvā, tad tik viegli nepadodas. “Daudzi vienmēr saka paldies saviem vecākiem, es savus zaudēju jau agri, tāpēc man bez ģimenes vēl vistuvākie ir krusttēvs ar krustmāti. Viņi man mācīja, ka dzīvē ir daudz jāstrādā, ka tā nav tikai rožu dārzs, ka nevajag atstāt uz rītdienu to darbiņu, ko var izdarīt šodien,” viņa saka. Kopš 2008.gada aprīļa viņa ir Pededzes pagasta muzeja vadītāja, līdz tam dzīvoja mājās un auklēja jaunāko dēlu un meitu. Pašlaik joprojām muzejā ir apskatāma Ineses veidotā izstāde par pareizticību Pededzes pagastā, par Ķuršu dievnama tapšanu, apkopotas iedzīvotāju atmiņas, foto, literatūra, jo vēstures izzināšana Inesi vienmēr ir saistījusi. Viņas bērnībā un jaunībā iet baznīcā bija liegts. Tomēr, mācoties tehnikumā, Inese vienreiz paslepus bija aizgājusi uz baznīcu Ziemassvētku laikā – egļu skuju smarža, baznīcas dziedājums viņai šķita kas ļoti īpašs. Lai arī starp radiniekiem pārsvarā visi ir luterāņi, pēdējos gados par savu Inese ir atzinusi katoļticību.

- Jūs bieži apmeklējat dievkalpojumus  Sv.Bonifācija Romas katoļu baznīcā Alūksnē...

- Vienmēr ticēju Dievam kā kaut kam augstākam, kas mūs vada. Esmu bijusi pareizticīgo un luterāņu baznīcu dievkalpojumos, bet tie mani neuzrunāja. Tikai pirms diviem gadiem, kad pienāca laiks krustīt bērnus un priesteris teica, ka jānāk uz misi, viss mainījās. Pēc dievkalpojuma jutos saviļņota, kaut kā neizskaidrojami un īpaši piepildīta, guvu sirdsmieru un sapratu: jā, tas ir mans, tā ir mana ticība. Kopš tā laika mēs iespēju robežās cenšamies apmeklēt tieši katoļu dievnamu.

Vairāk lasi laikraksta “Alūksnes Ziņas” 26.novembra numurā vai pērc maksas rakstu šeit

Sarunas par dzīvi