Kultūra nav tikai šovi 11

Kad Alsviķu kultūras nama vadītāja Marina Ramane piekritusi kandidēt pašvaldību vēlēšanās, viņai ne prātā nenācis, ka izdosies iekļūt starp 15 Alūksnes novada domes deputātiem. Tas viņai bijis pārsteigums, kam sekojis pārdomu periods. “Kultūrā darbojos jau 15 gadus. Tas ir mans darbs un sirdslieta, tāpēc nebiju pārliecināta, vai darbs domē ir tas, ko man vajadzētu un ar ko spētu tikt galā,” viņa atzīst.

zšķirošo pārliecību pieņemt izaicinājumu radījusi apziņa, ka cilvēki tā izrādījuši viņai uzticību, turklāt mudinājuši – ja viņa no sev dotās iespējas atteiksies, novada domē nebūs neviena, kas pārstāvētu kultūras jomu. Ja šāds lēmums būtu jāpieņem tagad, tad iznākums, iespējams, būtu citādāks. “Novada domē pavadītais gads prasījis daudz spēka un skarbu mācību. Visvairāk pietrūkst efektīva dialoga. Jā, mēs runājam, taču bieži rodas sajūta, ka cits citu līdz galam tomēr neizprotam un paliekam pie savas taisnības. Tas rada daudz šķēršļu, lai viss virzītos uz priekšu tādos tempos, kādos tam vajadzētu būt,” saka M.Ramane.
Starp lietām, kas sniedz vislielāko gandarījumu, viņa min pašvaldības izveidoto zupas virtuvi, kas oktobrī atsāks darbību. Arī tā apliecinājusi, ka deputātiem iespējams būt vienotiem un strādāt kopīga mērķa labā. “Vairāk vienotības gribētu jebkurā citā jautājumā, kas ir Alūksnes novada pašvaldības kompetencē.

- Visvairāk man sāp, kad runa ir par kultūru, jo tas ir mans lauciņš. Diemžēl jāatzīst, ka aizvadītā gada laikā neesmu varējusi īpaši ietekmēt to, kas attiecas uz manu jomu, lai gan tieši šī iemesla dēļ nolēmu strādāt domē. Reizēm man pat ir kauns, ka esmu kultūras cilvēks, bet nespēju dot savu artavu šo lietu sakārtošanā. Iespējams, es neprotu pareizi runāt un pārliecināt. Nepārtraukti pret kultūru izskan dažādi pārmetumi, taču manos paskaidrojumos, šķiet, neviens neklausās. Tad man gribas teikt, kā es vienā sēdē jau teicu, ka mēs neviens nevaram būt zinoši visos jautājumos. Es, piemēram, daudz ko nesaprotu no ūdenssaimniecības vai zivsaimniecības. Protams, es cenšos to visu saprast, taču jautājumos, kuros nejūtos stipra, mēģinu tomēr uzticēties speciālistiem. Mums vajadzētu vairāk ieklausīties citam citā.

Vairāk lasiet laikraksta "Alūksnes Ziņas" 10.septembra numurā.

Komentāri 11

Pag, pag, kā tad katrs Latvijas pilsonis var balotēties par deputātu??? Vēlēšanās taču startē tikai partiju (vai to apvienību) saraksti, un to nu gan man neviens neiestāstīs, ka tajos ietikt var katrs...

pirms 10 gadiem, 2010.09.13 00:07

@

Kāpēc tad domā, ka kāds, kurš ko pasaka par deputātiem, viņus skauž? Negribi - nekritizē, bet nekasies gar citiem.

pirms 10 gadiem, 2010.09.12 23:02

to ''to''

Pasarg no šitās nelaimes ''deputāts''. Neesmu deputāts un balsot neeju jau 10 gadus. Tāpēc neko no viņiem neprasu un viņus nekritizēju. Pats ar saviem spēkiem tieku ar dzīvi galā un nevienam neskaužu ne amatu, ne algu!

pirms 10 gadiem, 2010.09.12 19:10

to ''to iepriekšējam''

Vai die! Vienam deputelim uz varžacīm uzkāpa!

pirms 10 gadiem, 2010.09.12 17:18

tepat Gulbenē un Madonā tautas kalpi ir vismaz uz pusi mazāk alkatīgi (nav piešķīruši sev Alūksniešu deputātu algas)

pirms 10 gadiem, 2010.09.12 13:22

to iepriekšējam

Zini jebkurš Latvijas pilsonis var balotēties kā deputāts, uz priekšu! Varēsi gan lielu naudu saņemt, gan izpausties ar gudrību jebkurā jomā, gan labus darbus darīt!

pirms 10 gadiem, 2010.09.11 23:44

naudiņu gan saņemt par deputēšanu nav kauns....

pirms 10 gadiem, 2010.09.11 21:37

Kā tad tā?

Tad jau iznāk, ka deputāti nedarbojas kultūras laukā, jo šovus viņi rīko nepārtraukti?....

pirms 10 gadiem, 2010.09.11 15:06

...

Nav nedz M.Ramane, nedz kāds cits nekāds ''laimes lacis'', kurš nu varēs sakārtot to, ko iestādes vadītājs nemāk vai negrib darīt ! Kultūras iestādēs tik bieži kadri nemainās (izņemot Alūksnes tautas namu), lai neredzētu, kur cilvēks tomēr nav savā vietā. Tad lūdzu vajag nomainīt ( V.Zeltiņu ieskaitot) Un ja tā atklāti, tad liekas, ka mūsu novadā kultūras iestādes ir vienģās, kas strādā, jo apmēram 75% avīžu materiālos ir aprakstīti kultūras notikumi. Jājautā, kāpēc šaii nozarei tiek pievērsta tik liela uzmanība ? Amatierkolektīvi darbojas ar atdevi ( palasiet avīzēs, kur tikai mūsu novada kolektīvi nav pabijuši ), izrādes, koncerti, pasākumi ( labāki vai ne tik labi) notiek. Ir citas nozares novadā, kas brēktin brēc pēc pārmaiņām, bet tās neredz vai negrib redzēt!

pirms 10 gadiem, 2010.09.10 16:55

:)

toties mums ir visuzinošā Valda Zeltiņa :)))))

pirms 10 gadiem, 2010.09.10 15:30

sniegs

ja deputāti redz problēmu, tad lai noformulē to saprotami.nevajag runāt, ka kaut kas kaut kur jāuzlabo- deputāts savā krēslā sēž četrus gadus,jau gads pagājis, bet kas konkrēti ir redzēts, iepazīts konkrētā kultūras iestādē?Kur saskatītas kādas konkrētas problēmas, kuras taču jārisina ,domāju,kopā ar konkrētajiem darītājiem...citādi, ne iestādē deputāts redzēts, ne manīts, bet jau risina savā kabinetā problēmu...

pirms 10 gadiem, 2010.09.10 13:28

Sarunas par dzīvi