Mazāk runā, vairāk dara 30

Alūksnietis Dzintars Adlers (“Sabiedrība citai politikai”) jau gandrīz mēnesi ir Alūksnes novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks. Viņš neslēpj, ka darba tagad kļuvis krietni vairāk, tomēr tas nav mazinājis apņēmību veidot novada iedzīvotājiem labākus dzīves apstākļus.

Dz.Adlers uzsver, ka nav bijis politiķis un viņa mērķis nav arī par tādu kļūt. “Esmu saimniecisks cilvēks, kurš saredz veicamos darbus, konkrētas problēmas un kā tās novērst. Kā alūksnietim man patīk dzīvot savā dzimtajā pilsētā Alūksnē, tādēļ arī domāju par vidi, kurā dzīvoju, un labprāt gribētu, lai arī mani bērni šeit saskatītu iespējas,” viņš saka.  - Kas ir atšķirīgs pienākumos tikai kā deputātam un kā priekšsēdētāja vietniekam?- Esot deputātam tev var būt vislabākās idejas un priekšlikumi novada attīstībai, bet, ja tu neesi pie varas, tad tie ir tikai sapņi! Kļūstot par priekšsēdētāja vietnieku, daudz ātrāk un vieglāk var panākt mērķu un ideju piepildījumu. Kā vadītājs šobrīd izjūtu ļoti lielu atbildību pret deputātiem un daudzajiem vēlētājiem, kuri mani atbalstījuši. Politikā galvenais ir principi, un pirmais no tiem - būt taisnīgam. Kad noliec taisnīgumu kā savas darbības kritēriju, tad var izdarīt daudz svarīgu un labu lietu. - Kā pašlaik vērtē darbu Alūk­snes novadā?- Novada struktūru un darbu varētu salīdzināt ar cilvēka organismu. Cilvēka organismā katram iekšējam orgānam ir savas funkcijas. Ja organismā kaut kas ir sasirdzis, tad cilvēks nevar pilnvērtīgi strādāt un dzīvot. Ar Alūksnes novadu ir tāpat - ir daudz vājo vietu. Šobrīd Alūksnes novads nav tik spēcīgs, lai uzreiz sasniegtu mērķus, jo atsevišķas nodaļas, iestādes, komercsabiedrības nevēlas vai nespēj pildīt nepieciešamās funkcijas. Šeit nav runa par ekonomisko situāciju valstī vai ”dižķibeli”. Ir arī daudz pozitīvu piemēru. Uzskatu, ka SIA “Rūpe” strādā labi un, veicot atsevišķus uzlabojumus, varam vēl vairāk stiprināt šo pašvaldības uzņēmumu. Ļoti labi strādā atsevišķas pagastu pārvaldes – diemžēl to nevar teikt par visām. Vairāk lasiet laikraksta "Alūksnes Ziņas" 12.marta numurā.

 

Komentāri 30

es

To izpilddirektori vajadzēja deportēt atpakaļ uz Malienu, jo piegriezusies ar to savu haosu, jo tik vien tā darba kā rādīt savu nekompetenci visos jautājumos un runāt nepārtraukti pa mobīlo telefonu!

pirms 11 gadiem, 2010.03.18 21:16

biju svētdien nogājis gar ēku, kur, domājams, būs tā māklsas skola (O.Vācieša ielā ). Varbūt man nav pareiza info, labojiet. Un biju šokā. Trīs gadi tur nebiju gājis un ko redzu - tas drāšu žogs kā bija tad, tā stāv tagad un nekas neliecina par kaut kādiem panākumiem vai ko redzamu būvdarbods. Vienīgā pātmaiņa bija, ka aleja ar tūjām ir augstāk izaugusi un apakshējie zari smuki apzāģēti. Kaut kas traks. Jā, attīstība mums novadā ir visaugstākajā līmenī. Ko tad tā Zeltiņa dara ar to savu baru ? Nu taču jau pusgads apkārt, vai nevarētu palūgt ko reālu ir izdarījuši tās nodaļas "speciālisti"?

pirms 11 gadiem, 2010.03.15 11:42

Mākslas skola netiks Vecajā pilī šogad zināmā mērā pateicoties divām minētajām daiļavām....

pirms 11 gadiem, 2010.03.14 18:21

Kā redzams, tad slikti ir tie darbinieki, kas nenāk no bijušās pilsētas domes. Mēs taču visi zinām, cik iepriekš veiksmīgi strādāja Alūksnes pilsētas dome, viņu darba rezultātā pilsēta ir kļuvusi par Ziemeļvidzemes pērli, kas plaukst un zeļ. Atlika atnākt dažiem no rajona padomes un viss ir pilnīgā trubā - tautas nams bŗūk kopā, pils noplukusi kā karu pārdzīvojusi, Mākslas skolas remonts uz priekšu neiet. Tagad gan jaunā valdība sola vienādu attīstību visā novadā un visur būs tāpat kā pilsētā - ja arī Alūksnē neizdosies ieviest kārtību, tad vismaz citur arī būs tāpat. Tas vismaz priecē, citādi mums novadā bija savairojies pārāk daudz visādu izlēcēju.

pirms 11 gadiem, 2010.03.14 16:46

Nomierinies taču ar savu strādāšanu, svētdienas vakarpusē cilvēki varētu arī atpūsties... :)

pirms 11 gadiem, 2010.03.14 16:20

Bet vai tad kādas no telpām nav izīrētas un manuprāt īre ir pats labākais bizness un zini, labāk domā par sevi nevis par citiem beidz kurnēt un sāc strādāt

pirms 11 gadiem, 2010.03.14 16:07

Tas, kurš rakstīja, ka Adlers izveidojis normālu biznesu, laikam zin ko tādu, ko es nezinu. Par pirmsākumiem cepuri nost, bet uz šobrīdi man bija radies iespaids, ka praktiski viss viņa atlikušais bizness saistās ar nekustamajiem īpašumiem. Un kā patreiz iet šajā nozarē, lieki stāstīt...

pirms 11 gadiem, 2010.03.14 15:59

Šeit meitenēm būtu jaapzinās, ka viņas īsti nav šiem amatiem piemērotas, ne izglītību ziņā ,ne zināšanu ziņā, bet viņas jau tur ielika Sīpols, tāpat kā Eģlīti kultūrā un Veļķeri sportā vēl gribēja ietūcīt Ļuļi, bet pašu izmeta,cilvēkiem pašiem jasaprot ko viņi var izdarīt, ko nē

pirms 11 gadiem, 2010.03.14 15:37

....Vai Valda Z. un Santa O-H. labi pilda savus darba pienākumus? Vai, ja nomainītu šīs abas darbinieces, tad Alūksne daudz iegūtu?
1. Valda Z. labi, jo balsoja par Adleru
2. Alūksne zaudētu, jo ieliktu amatos vietā trīs darbinieces un sliktākas

pirms 11 gadiem, 2010.03.14 15:12

FRider

Labi būtu, ja pirms lielajām intervijām žurnāliste portālā pajautātu kādi jautājumi interesē tieši iedzīvotājus! Mani jautājumi Dz. Adleram būtu:
1) Jūsuprāt, vai Valda Z. un Santa O-H. labi pilda savus darba pienākumus? Vai, ja nomainītu šīs abas darbinieces, tad Alūksne daudz iegūtu?
2) Jūs ieteicāt Luterāņu draudzei pārdot īpašumus Alūksnē. Vai pats apsvērāt iespēju iegādāties kādu no īpašumiem?

pirms 11 gadiem, 2010.03.14 14:50

Tieši tā, bumerangs nāk atpakaļ tieši pa pieri! Jau četri bumerangi šiem atnāca, ak labais onkuli ainar!

pirms 11 gadiem, 2010.03.14 14:24

Lai veicas šiem zēniem un lai tie neizdevušies pagastu veči un vecenes iet atpakaļ uz saviem laukiem un šeftē tur novadu vadīt viņi nemāk.

pirms 11 gadiem, 2010.03.14 13:53

Nez kā ar primāta domāšanu ir izveidojis Adlers normālu biznesu, tu čatotāj gan laikam tāds esi, skauž, un esi muļķis , un Melders īstenībā ir vienīgais normālais vecis, kas atklāti visiem var pateikt acīs neliekuļo un ko dara to izdara ar glanci, funktiers normāls, jūs jau kas te rakstiet esat vai nu iz'mestās no domes vai pagastu vadītāji, kuriem liekas ,ka Melders jūs vēl palikušos izmetīs, bet vai tad viens to var izdarīt, un ja tā domā 8 cilvēki ,tad jau pareizi vien ir.Veiksmi jums apķengāšanā un kļauzu rakstīšanā uz iestādēm, bumerangs nāk atpakaļ ar dubultu spēku. l

pirms 11 gadiem, 2010.03.14 13:12

džokers

Nu vēl debīlākus deputāteļus savēlēt nebija iespējams.Citos sarakstos bija gudrāki, bet tautai jau gudros nevajaga. Tagad vēl 3 gadus viss ies tikai uz leju, jo tādam Adleram domāšana ir primāta līmeni, bet kopā ar Melderu te viss aizies pa totālu burbuli.

pirms 11 gadiem, 2010.03.14 12:28

Dzintar turies! Ar tik klibu komandu, kāda ir tev, ir neiespējami strādāt! Galvenais neuzticies nevienam!

pirms 11 gadiem, 2010.03.13 19:14

Erna

Pagastiem visu cieņu, neviens viņus neaiztiek, izņemot valdību. bet sāpīgi mums Alūksnes iedzīvotājiem ir tas, ka Alūksnes nav, jūs taču paši redzat, ka tai novadā nav nekādas jēgas, tad varbūt daram kaut ko paši.

pirms 11 gadiem, 2010.03.13 19:11

interesanti...kas tad ir izdarits? ne redzu, ne dzirdu padarito.

pirms 11 gadiem, 2010.03.13 19:08

Piena memme

Līdzekļu taupīšanas nolūkos rotājumi netiks noņemti. Nākamgad nebūs jākar, kā arī varēs ieslēgt uz pilsētas svētkiem! Ekonomija

pirms 11 gadiem, 2010.03.13 18:34

Vajadzētu pateikt izpilddirektorei, ka Jaunais gads jau sen garām un no eglītēm pilsētā jānoņem rotājumi. Varbūt Alūksnes nemaz vairs nav? Ir tikai pagasti!!!

pirms 11 gadiem, 2010.03.13 15:55

Sarunas par dzīvi