Mīlestība ir kā nezūdošs vērdiņš 9

Alsviķu pagastā pirms vairākiem gadiem tika atvērts motelis “Vērdiņi”, kurā īpašnieki Kristīne un Guntars Brieži piedāvāja naktsmītnes, atpūtu pirtī un kafejnīcā. Līdz ar krīzi viesu palika arvien mazāk, tāpēc bizness apstājās. Tagad rit ceturtais mēnesis, kopš viņi „Vērdiņos” ir pieņēmuši septiņus audžubērnus. Ja pieskaita trīs savējos, šobrīd ģimenē ir desmit bērni vecumā no 4 līdz 18 gadiem.

Manuprāt, tādējādi Briežu ģimene ir apliecinājusi, ka tai pieder kāds nezūdošs vērdiņš -  mīlestība un rūpes par mūsu sabiedrībā visneaizsargātākajiem – bērniem. Var dot un dot, bet vērdiņš gluži kā pasakā vienmēr paliek ar viņiem. Turklāt nesavtīga mīlestība dodot nemazinās, bet pieaug. Varbūt tā ir lielākā “Vērdiņu” saimnieku bagātība, ar ko var lepoties.  

“Vērdiņos” atrod mājas 7 audžubērni
Plašās viesu mājas kafejnīcā ir iekārtota mācību telpa ar galdiem un tāfeli, otrajā stāvā - zēnu un meiteņu guļamistabas, kā arī citas telpas lielajai ģimenei. Ar draugu un paziņu atbalstu audžubērniem nodrošināta plaša apģērbu un apavu kolekcija.  „Kad izlasījām laikrakstā par iespēju iegūt audžuģimenes statusu, nolēmām pamēģināt. Abi izgājām kursus, kuros apguvām gan psiholoģiju, gan jaunas un plašākas zināšanas par bērnu audzināšanu. Kaut gan mums ir trīs bērni, ir vērts mācīties un papildināt pieredzi,” stāsta K.Briede. Guntars piebilst, ka sevišķi psiholoģijas kursi viņam daudz deva. Viņaprāt, vērtīgi ir iejusties dažādās situācijās, iedomājoties sevi bērna vietā. „Ne tikai bērniem, arī mums bija grūti pierast pie jauniem apstākļiem, uzņemoties audžuģimenes pienākumus. Pieļauju, ka ar vienu vai diviem bērniem būtu vienkāršāk. Bet mums uzreiz bija...” saka Kristīne. Briežu ģimenes vecākā meita Elīna atzīst, ka sākumā šķita: „Ak, Dievs! Septiņi! Domāju, ka būs jābēg prom no mājas. Tomēr tik traki nav. Kursos audžuvecākiem tika stāstīts, ka parasti cenšas nedalīt vienas ģimenes bērnus.  „Domājām – jā, paņemsim divus trīs bērnus un nešķirsim viņus. Taču nepagāja ilgs laiks, kad mums zvanīja un jautāja, vai ņemsim sešus bērnus. Bija neliels šoks, tomēr piekritām. Taču izrādījās, ka ģimenē ir vēl divas mazas dvīņumāsas. Spriedām, ka vēl divi bērni situāciju daudz nemainīs, un bijām gatavi pieņemt arī viņas,” stāsta Guntars. Diemžēl likumdošana paredz, ka vairāk par desmit bērniem audžuģimenē nedrīkst būt, tāpēc vecākā meita un dēls palika pie viņu mātes māsas.

Vairāk lasiet laikraksta "Alūksnes Ziņas" 5.novembra numurā.

Komentāri 9

joks

Viss ir o.k. Vienkārši par daudz skaudīgu un neizdarīgu cilvēku.

pirms 10 gadiem, 2010.11.10 16:33

ezis

gribētos zināt, kas tādu vispār varēja ieteikt. pilnīgs sviests, cik tālu esam nonākuši!

pirms 10 gadiem, 2010.11.08 11:41

Lapsiņa

Latvija lepnums-es saprastu,ja būtu četri gadi,bet te tikai ČETRI MĒNEŠI,iesakiet mani-man tik kupla aste,arī lepnums!

pirms 10 gadiem, 2010.11.08 09:22

Klāra

Latvijas lepnums? Nu - tiešām smiekli. Cilvēki jau šiverīgi, tur nav ko liegt, bet tāda nosaukuma kandidātiem jāatbilst arī kaut kādām normām. Pelnīt ar bērniem, pat ja viņiem labāk nekā citur - tā ir savstarpēja labuma gūšana - gan bērniem, gan Briežiem. Latvijas lepnums domāts pasniegt cilvēkiem, kuri NESAVTĪGI, BEZ ATLĪDZĪBAS ko upurē citiem. Bet te - atrada izeju no lielā bankrota...

pirms 10 gadiem, 2010.11.08 00:26

vietējais

Domāju, ka bērniem tur jebkurā gadījumā ir labāk nekā bērnunamā, valstij arī lētāk izmaksā. Tad jau labāk lai šādu "biznesu"taisa, nekā citā rakstā par Mālupi minēto, kur grib uzvārīties uz divkāršā vai trīskāršā (kāds nu tur īsti tagad ir) mazā HES elektrības tarifa. Latvijas lepnums- nu jā, šajā vietā man arī smiekli sanāca...

pirms 10 gadiem, 2010.11.07 11:41

vilks

Tiešām šausmas,vai tad novadā nav normālas ģimenes,ko nominēt Latvijas lepnumam?Savas finanses risināt ar bērnu starpniecību,un kā ar alkaholu,kas viņiem vispār bērnus deva?Tiešām,īstas šausmas!Gribētos zināt,kas ieteica,tam toč viss nav mājās!

pirms 10 gadiem, 2010.11.07 11:03

........

Un kur vel sunu patversme? Kaut kas kaut ka neiet kopa. Finansu situacija jarisina savadak. Vai tur nebija uzraksti PARDOD?
Kas attiecas uz berniem tad atbalstu

pirms 10 gadiem, 2010.11.06 15:50

Reāliste

Visu cieņu cilvēkiem, kuri dod šiem bērniem mājas. Tomēr spriedīsim reāli, ne tikai sapņaini vaimanāsim : gan jau tā bija arī iespēja atrisināt savu finansu strupceļu, jo par audžubērnu audzināšanu nāk ne sliktas naudiņas. Bet kopumā manu pozitīvo attieksmi tas nemaina, jo nevienam nav liegts risināt savas lietas, darot labu arī citiem.

pirms 10 gadiem, 2010.11.06 09:46

Sarunas par dzīvi