Nodevību nesaskata 15

Bijušais Alūksnes novada domes priekšsēdētāja vietnieks Laimonis Sīpols šonedēļ izjutis vairāku deputātu neuzticību,  tādēļ amatu zaudēja. L.Sīpols darbam pašvaldībās veltījis 16 gadus, cilvēkos augstu vērtē godīgumu un atklātību. Viņš skaļi nepauž, ka pārdzīvo šādu rīcību, vien atzīst, ka politiķi var mainīties – tas nav nekas ārkārtējs. Viņam ir savs viedoklis par saņemtajiem opozīcijas pārmetumiem un iecerēm.- Kas, jūsuprāt, ir traucējis panākt vienotību starp novada domes deputātiem? - Deputāti bez pieredzes pašvaldību darbā, kas tagad ir domē, katrs ienāca ar savām vēlmēm un skatījumu. Katrs pārstāv dažādas iepriekšējās darbavietas un vēlas tur esošo modeli pielīdzināt šābrīža situācijai pašvaldības darbā. Valsts iestādes reorganizēja pēc viena modeļa, uzņēmēji veic optimizāciju pēc cita modeļa, bet pašvaldības ir atšķirīgas. Tās ir vistuvāk iedzīvotājam un jūt, kas konkrētajā vietā ir nepieciešams. Struktūras maiņu pašvaldībās nevar veikt kā valsts iestādēs - mežu dienestā var izveidot vertikālo pārvaldību, bet to pašu nevar piemērot pagastiem. Turklāt katrā pagastā situācija atšķiras. Ir izskanējis salīdzinājums ar Talsiem, bet tur apdzīvojuma blīvums ir lielāks nekā pie mums. Vēl viens arguments – Alūksnē ir komunālie uzņēmumi, kas iedzīvotājiem sniedz pakalpojumus, bet pagastos to visu organizē pagasta pārvalde. Ja pagastā uz vietas nebūs sava priekšstāvja, iedzīvotāji jutīsies neaizsargāti. Man ir bažas, ka tagad pagastos grib daudzas lietas likvidēt tikai tādēļ, ka ir maz iedzīvotāju. Piemēram, likvidē pasta nodaļu, kas it kā ir sīkums, bet tomēr tā bija iespēja uz vietas nomaksāt rēķinus un veikt citas darbības. Ja cilvēkiem pamazām visu atņem: pastu, mežniecību, skolu, tad kas tur vairs paliek? Tikai pagasta pārvalde! Mēs nevaram atņemt iedzīvotājiem pēdējo.  - Kādi ir iemesli deputātu nesaskaņām?- Katrs politiskais spēks nāk ar saviem uzdevumiem, katra būtība ir tikt pie varas un realizēt tos. Ja nevar, tad cenšas jebkādiem līdzekļiem. Tas ir normāls process – par to nepārdzīvoju. Varas maiņa nepatikas gadījumā ir sliktais mantojums, ko novads pārņēmis no Alūksnes pilsētas. Grūtības rada arī tas, ka 15 deputāti nāk no 7 dažādām partijām. Tuvojas Saeimas vēlēšanas un katrs grib sevi parādīt – arī deputāti, kas no mūsu novada gatavojas kandidēt. Tas viss ir saprotams, tikai svarīgi, lai šajā procesā netiktu aizmirsts par darbinieku drošību – kā varas maiņa, tā cilvēkus atlaiž no darba un ieliek vietā “savējos”. Tiek jaukta sistēma, bet, kamēr iestrādājas, paiet zināms laiks. Pašreizējā politiskā šūpošanās rada nedrošību darbiniekos pagastu pārvaldēs, kas mani ļoti uztrauc. Vairāk lasiet laikraksta "Alūksnes Ziņas" 19.februāra numurā.
 

Komentāri 15

dodiet skaidrību tumsonim

Kurš te kaut ko runā par Sanitu? Neviena komenta. Laikam jau SCP zin, kurš galvenais, tāpēc te cepās.Tad pasakiet atklāti, kurš tad vada novadu-Adlers, Melders vai, patiesībā, Adlere?

pirms 10 gadiem, 2010.03.02 17:53

Ko tad Melders nozadzis, zaglis sauc ķeriet zagli,smiekli nāk, aizejiet un nozogat ko varat, ja Sanitai ir par ko lielīties, lai lielas, smuka tieva, darbīga, jums skauž . Jūs alūksnieši esat vienīga briesmīga tauta, jums visi slikti, skatieties uz sevi, sakopjat savas istabas, pagalmus pieraduši tikai klačoties.

pirms 10 gadiem, 2010.02.20 15:28

ūdele

Kāds naivums no SCP puses - tik daudzi jau kāpuši uz šī meldergrābekļa !
Vai tiešām jūs ticat, ka ielienot meldera dzirnavās netiksiet samalti miltos ?
Ne viens nav palicis vesels, kas tur ielīdis !
Ja nu jums pietiktu prāta tajās iemest dzirnavnieku pašu - tad varbūt jūsu bērniem nebūtu jākaunās par saviem vecākiem !

pirms 10 gadiem, 2010.02.20 13:02

Sīpols un godīgums ??!?? Nesmīdini nu, Laimon! Tādam, kurš politikā citus piečakarējis ne reizi vien , nav ko ņuņāties....

pirms 10 gadiem, 2010.02.19 22:25

Nekas, Laimoni, atpūties bišķiņ, lai noskrien visas šitās sūdu maisīšanas putas, gan jau tie, kas tagad ir safanojušies par Melderi, atjēgsies.

pirms 10 gadiem, 2010.02.19 19:03

zirnis

piekritu pupai- jaasaak biidiit lietas par Liepnas novada izveidi!

pirms 10 gadiem, 2010.02.19 17:59

lauki

Melders ar Adleru iznīcinās manī pēdējo, kas vēl palicis...nozags visu pa tīro...

Adleriete tagad kā pāvs staigās... ka tik sūdos degunu nenolauž.

pirms 10 gadiem, 2010.02.19 17:42

Laucinieks, kādreizējais pilsētnieks

Pilsētas domes darboņi vienmēr ir uzskatījuši, ka lauki pilsētai ir tikai traucēklis. Patreiz notiek lauku lēnā iznīcība.

pirms 10 gadiem, 2010.02.19 14:16

Pupa

Doma par Liepnas novadu nav slikta. Gan jau arī Mālupi un Jaunannu tur varētu piesaistīs. Tad jau tomēr labāk, kā vienā katlā ar piraņjām. Laukos vienmēr dzīve mierīgāka. Un visi vietējie plēsoņas zināmi. Varbūt tiešām padomāt par šo iespēju????

pirms 10 gadiem, 2010.02.19 11:41

azis

tagad vajadzētu risināt par jautājumu par Liepnas novada izveidi:)

pirms 10 gadiem, 2010.02.19 11:18

:)

MAN TAS SIIPOLS IZSKATAAS SAKARIIGS VECIS, VAI TAD UZNJEEMEEJS, KURSH DARBIJIES AZARTSPEELJU BIZNESAA, BUUS LABAAKS ?

pirms 10 gadiem, 2010.02.19 10:15

andris

Dzivoju pagasta.Nejutisos neaizsargats ja likvides kaut visas pagastu parvaldes.Jamacas tacu ari pasiem reiz kaut ko par sevi domat un darit.

pirms 10 gadiem, 2010.02.19 10:11

Sarunas par dzīvi